Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: W Żarowie przybywa zieleni i kwiatów

Niedziela, 4 czerwca 2017, 11:12
Autor: red
Żarów: W Żarowie przybywa zieleni i kwiatów
Fot. UM Żarów
Na skwerze przy budynku żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zrobiło się bardziej kolorowo.

To efekt prac, jakie zrealizowane zostały kilka dni temu. Cały skwer obsadzony został ozdobnymi krzewami i roślinami. Teraz to taki estetyczny zakątek w mieście.

To nie jedyne zmiany, jakie od niedawna zauważyć mogą mieszkańcy Żarowa. Nad stawem miejskim oraz w mini parku od strony ulicy Szkolnej wymienione zostały ławki. W mieście zamontowano także nowe kosze uliczne.
- Mamy nadzieję, że mieszkańcy zauważyli zmiany, jakie ostatnio zaszły w naszym mieście. Zakończyły się już prace związane z wiosennymi nasadzeniami kwiatów. Skwer przy żarowskim Ośrodku Pomocy Społecznej zapełnił się ozdobnymi krzewami i kolorowymi kwiatami. Zamontowaliśmy również nowe ławki nad stawem miejskim i małym parku, od strony ulicy Szkolnej w Żarowie. Poprzednie, stare i zniszczone nie nadawały się już do użytku. Nad stawem miejskim zamontowaliśmy 10 nowych ławek, 3 nowe ławki pojawiły się w małym parku, a kolejne zamontowane mają być w Parku Miejskim w Żarowie. Chcemy, żeby nasze miasto zrobiło się jeszcze piękniejsze, a co najważniejsze cieszyło swym widokiem nas wszystkich i przyjezdnych mieszkańców - mówi Michał Działowski z Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Prace przy ukwieceniu skweru przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie kosztowały 10.968,22 złotych. Zakup i montaż nowych ławek to koszt 9.890 złotych. Wszystkie przedsięwzięcia zostały sfinansowane ze środków własnych budżetu gminy Żarów.

Zmiana wizerunku naszego otoczenia, zwłaszcza miejsca, w którym mieszkamy, pracujemy, uczymy się, cieszy nas wszystkich. Ważne tylko, aby szanować zmodernizowane miejsca, a przede wszystkim nie dewastować. To nikomu przecież nie służy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group