Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wagary w Muzeum

Piątek, 15 kwietnia 2016, 8:59
Aktualizacja: 14:39
Autor: opr.red.
Świdnica: Wagary w Muzeum
Fot. użyczone
Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy rozpoczyna cykl edukacyjny „Wagary w Muzeum”. Skierowany jest on do uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych, którzy zainteresowani są lokalną historią.

Pierwsze spotkanie pt. „Kiedy powstała Świdnica?” odbędzie się w środę, 20 kwietnia o godz. 13.00. Poprowadzi je Agnieszka Dudzińska – pracownik Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Na „wagary” zapraszamy w każdą trzecią środę miesiąca, zawsze o godz. 13.00. Spotkania będą poświęcone historii, zabytkom i osobliwościom ziemi świdnickiej. Zajęcia będą prowadzili pracownicy muzeum oraz zaproszeni goście. W przypadku szczególnego zainteresowania określonym tematem, zorganizowane mogą zostać dodatkowe spotkania.

- Mam nadzieję, że ta ciekawa forma edukacji historycznej, zaproponowana przez pracowników naszego muzeum, zachęci młodych świdniczan do odkrywania tajemnic swojego miasta. A „Wagary w Muzeum” będą okazją do rozpoczęcia przygody, która może w przyszłości stanie się ich pasją – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Do zobaczenia na „Wagarach w Muzeum”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group