Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wakacje dla małych obywateli

Piątek, 20 maja 2011, 16:15
Aktualizacja: 16:17
Autor: red.
Jaworzyna Śląska: Wakacje dla małych obywateli
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Już po raz czwarty Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku organizuje dwutygodniowe dydaktyczne półkolonie dla dzieci. Od 1 do 12 sierpnia ponad dwustu młodych ludzi będzie uczyło się demokracji na zasadzie samorządowej.

Do Miasta Dzieci jego mali obywatele będą mieli wstęp wolny. Podczas zabaw dowiedzą się, jak się rządzi miastem, jak się pracuje w różnych zawodach. Do ich dyspozycji będzie szpital, restauracja, straż pożarna, kino, kwiaciarnia, salon piękności, redakcja gazety i wiele innych instytucji, w które przemienią się wagony kolejowe.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej jest organizacją pożytku publicznego i z własnych środków finansowych nie jest w stanie utrzymać przez dwa tygodnie tej charytatywnej imprezy. Miasto, którym będą zarządzać dzieci potrzebuje wsparcia w wyposażeniu zawodów takich jak: gipsownia, restauracja, kawiarnia, redakcja, pracownia biżuterii, kwiaciarnia oraz w pracach poligraficznych, codziennych posiłków dla dzieci, opiekunów i wolontariuszy. Mile widziane są osoby, które przekażą dzieciom znajomość zawodową w restauracji, kawiarni, piekarni, kółku teatralnym, tanecznym (kreatywność chętnych bez ograniczeń).

Muzeum zwraca się też z prośbą o wsparcie organizacyjne i finansowe tego projektu. Dziś zbierają się chętni, którzy chcą pomóc w organizacji Miasta Dzieci – o godz. 17.00 w parowozowni.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group