Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 1316
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Wakacje na rowerze

Niedziela, 28 sierpnia 2022, 7:20
Aktualizacja: 14:21
Autor: red
Świdnica/REGION: Wakacje na rowerze
Fot. KPP Świdnica
Wakacje sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Znaczna część osób stara się połączyć sprzyjającą aurę z aktywnym wypoczynkiem na rowerze. Zatem co zrobić, aby swoim rowerem poruszać się w sposób bezpieczny i zgodny z obowiązującymi przepisami?

Świdniccy policjanci wszystkim miłośnikom jednośladów przypominają, aby dbali o własne bezpieczeństwo. Obowiązkowo należy korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się poruszają. W przypadku ich braku jednośladem można poruszać się poboczem, chyba że nie nadaje się ono do jazdy lub ruch pojazdu utrudniałby ruch pieszych. Tylko wtedy można jechać jezdnią. Przypominamy również, że każdy rower musi być sprawny technicznie i posiadać zgodne z przepisami wyposażenie tj.

sprawne hamulce,

odpowiednie oświetlenie,

działający dzwonek,

Zlecamy aby w trakcie korzystania z jednośladów założyć kamizelkę odblaskowaą, choć nie jest ona obowiązkowym elementem na pewno spowoduje, że kierowcy dostrzegą rowerzystę nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Zachęcamy również do korzystania z kasku ochronnego, który w razie wypadku, czy kolizji pomoże złagodzić urazy głowy.

Apelujemy o rozważną i rozsądną jazdę, przestrzeganie obowiązujących przepisów, zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, bo to przecież najlepszy sposób na bezpieczne korzystanie z drogi.

Apelujemy również o odpowiednie zabezpieczenie jednośladu i nie pozostawianie go bez zabezpieczenia nawet na tzw. "chwilkę", bo jak mówi stare przysłowie „okazja czyni złodzieja” .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group