Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1016
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wakacje w gminie

Czwartek, 30 lipca 2020, 7:44
Aktualizacja: 8:46
Autor: red
Gmina Świdnica: Wakacje w gminie
Fot. Gmina Świdnica
W gminie Świdnica nie ma czasu na nudę. Za nami pierwsze WAKACYJNE KINO NA LEŻAKACH i spacery po gminie Świdnica z kijami nordic walking.

Od 14 sierpnia mamy w planach kolejne odkrywanie malowniczych terenów gminy Świdnica. Już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia planujemy drugą odsłonę kina na leżakach połączoną tym razem ze sportowym miasteczkiem i warsztatami plastycznymi. W tym roku z powodu różnorodnych ograniczeń, m.in. pandemii koronawirusa nie wszystkie dzieci mają możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego na koloniach. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować 2 turnusy sportowe i 1 artystyczny w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Ponadto w ramach współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty 12 uczniów wypoczywać będzie na koloniach w nadmorskiej miejscowości Pustkowo.

„Nie mam czasu na nudę” - to hasło tegorocznych wakacji w gminie Świdnica, których organizatorami są: gmina Świdnica, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy, Gminny Zespołu Oświaty oraz Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie.

Kolonie w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie odbędą się w trzech turnusach:
• I turnus: artystyczno-profilaktyczny - 03.08.-07.08.2020 r. - pod hasłem "Artystą być"
• II turnus: sportowo-profilaktyczny - 10.08.-14.08.2020 r. - pod hasłem "Zdrowo, bo na sportowo!"
• III turnus: sportowo-profilaktyczny – 17.08.-21.08.2020 r. - pod hasłem "Zdrowo, bo na sportowo!"

- Wyjazd na kolonie to okazja zmiany środowiska, poznanie nowych osób, zawarcie nowych przyjaźni. Jest to doskonała forma połączenia edukacji z wypoczynkiem, rekreacją i sportem – podkreśla Dorota Waliszak, p.o. kierownika GOPS w Świdnicy. Usytuowanie ośrodka w dolinie rzeki Bystrzycy, dobre wyposażenie oraz fachowa kadra pedagogiczna pozwolą skorzystać z dobrodziejstw przyrodniczo-turystycznych okolicy oraz zrealizować atrakcyjny program wypoczynku, ukierunkowany aktywne spędzanie czasu oraz promocję zdrowia i profilaktykę. Mamy nadzieję, że w zorganizowanych przez nas wakacjach nie będzie czasu na nudę! – dodaje kierownik ośrodka pomocy społecznej.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie to nowoczesna, doskonale wyposażona placówka, również dla osób niepełnosprawnych, która na tle działających tego typu ośrodków oraz zgodnie z klasyfikacją obiektów noclegowych zaliczana jest do najwyższej pierwszej kategorii.

Do dyspozycji zatroskanych Rodziców oddajemy numer telefonu pod którym będzie można skontaktować w każdej chwil i dopytać np. o samopoczucie dziecka. Kontakt tel. będzie możliwy w okresie trwania kolonii 74 850 99 26 .

Dodatkowo dzięki współpracy z Dolnośląskim Kuratorium Oświaty otrzymaliśmy 12 miejsc kolonijnych w miejscowości PUSTKOWO w okresie od 18-31 sierpnia 2020 roku, dla dzieci i młodzieży, które ukończyły 7 rok życia, a nie przekroczyły 16 lat. Koszt pobytu dzieci na kolonii w całości pokrywa Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group