Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 942
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Wakacje w pełni

Wtorek, 19 lipca 2016, 8:00
Autor: red
Świebodzice: Wakacje w pełni
Fot. UM Świebodzice
W Świebodzicach trwają letnie półkolonie, organizowane przez miejskie instytucje.

Dzieci wypoczywają i poznają mnóstwo ciekawych miejsc w ramach zajęć w Miejskim Domu Kultury i na Świetlicy Środowiskowej Tęczowa Gromada. Sporo dzieje się w Oddziale Dziecięcym Miejskiej Biblioteki Publicznej, z pewnością nie nudzili się także uczestnicy zakończonych właśnie półkolonii w Publicznym Zespole Szkół Integracyjnych.

Wakacje z MDK z nudą nie mają nic wspólnego. Były już wycieczki do kina 3D, zwiedzanie Zamku Grodno, gdzie półkolonistów zafascynowały opowieści o skarbach i pilnującej ich Białej Damie. Mnóstwo adrenaliny i dobrej zabawy przyniosła wyprawa do Witoszowa na ściankę wspinaczkową. Pochmurne czy deszczowe dni też nie są dla nikogo postrachem – bo wówczas można je miło spędzić na krytej pływalni.

Oddział Dziecięcy MBP rozbrzmiewa wesołymi głosami i radosną zabawą, zaglądają tu zarówno dzieci z MDK jak i świetlicy środowiskowej. Panie bibliotekarki przygotowują interesujące zajęcia z przysposobienia bibliotecznego, a w auli gry, tańce i zabawy ruchowe.

Dużo i naprawdę ciekawych zajęć przygotowali organizatorzy tegorocznej półkolonii w ZSI w Cierniach. 30 dzieci poznawało tajniki astronomii, próbowały swoich sił w przygotowywaniu posiłków zdrowej kuchni, do tego było mnóstwo zabaw ruchowych, zajęcia plastyczne, wycieczki poznawcze i dużo świetnej zabawy.

W letnich zajęciach na świetlicy uczestniczy od początku lipca 45 dzieci. I tu także nikt się nie nudzi – bo nie ma na to czasu, tyle ciekawych rzeczy się dzieje!

Zaczęło się od spotkania poświeconego bezpiecznemu wypoczynkowi – o tym opowiadał Komendant Straży Miejskiej Łukasz Gil. A potem już tylko zabawa i rekreacja – m. in. zabawy sportowe na boisku Orlik, wyprawa piesza nad jeziorko Daisy czy wycieczka autokarowa do indiańskiej wioski i na farmę ZOO do Mieroszowa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group