Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Wakacje w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie

Środa, 10 lipca 2013, 10:22
Aktualizacja: 10:27
Autor: red.
Lubachów: Wakacje w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie
Fot. UG Dobromierz
Poniedziałkowy poranek, oprócz słonecznej pogody przyniósł ze sobą uśmiech na twarzach 40 osób, które rozpoczęły wakacje w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie. Aktywni seniorzy oraz dzieci z Gminy Świdnica zamieszkali razem, by uczyć się od siebie i wspólnie tworzyć nietypową rodzinę.

Rodzina liczna, choć niezwykła to czterech dziadków, szesnaście babć, dziesięciu wnuków i dziesięć wnuczek oraz ciocie i wujkowie, którzy najbliższe 10 dni spędzą na międzypokoleniowych warsztatach, w ramach których młodzi wprowadzą seniorów w świat komputerów i pokażą, że Internet „nie gryzie” , a seniorzy podzielą się wiedzą co gryźć, żeby dożyć sędziwego wieku.

Od poniedziałku poranne leniuchowanie zastąpiono gimnastyką z wykorzystaniem nordic walking, serial telewizyjny surfowaniem po sieci, a wszystkie zadania wykonywane są śpiewająco, bo nikt nie opuszcza zajęć muzycznych i śpiewa jak może najlepiej.

Kolejne dni przyniosą ze sobą również wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Brawura i nerwowe reakcje młodych postawione zostaną przeciwko spokojowi i opanowaniu seniorów, a wspólne warsztaty rozbudzą świadomości współodpowiedzialności za zdrowie i życie innych.

Finałowa wycieczka i spotkanie przy ognisku oraz porady psychologa scementują zawiązane więzi pokoleniowe i poczucie przynależności do rodziny i społeczeństwa lokalnego.

Cykle 10 dniowych zajęć powtórzone zostaną trzykrotnie, więc z całości projektu skorzysta 120 osób z terenów wiejskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group