Czwartek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wakacje z biblioteką

Środa, 4 sierpnia 2021, 15:02
Autor: red
Żarów: Wakacje z biblioteką
Fot. UM Żarów
Biblioteka w Żarowie zaprasza dzieci na wakacyjne, kreatywne spotkania. W programie gry i zabawy, zajęcia tematyczne, plastyczne i czytelnicze.

Początkiem sierpnia odbyło się już pierwsze spotkanie pod hasłem „Od marzeń wszystko się zaczyna…”. Uczestnicy spędzali czas na zielonej łące przez biblioteką, brali udział w konkursach, a przede wszystkim dobrze się bawili.

– Rozpoczęliśmy właśnie wakacyjne spotkania kreatywne w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów. Towarzyszy nam humor, dobra zabawa i tematyczne spotkania dwa razy w tygodniu. Pierwsze zajęcia pod hasłem „Od marzeń się zaczyna”, oparte na książce Marcina Prokopa „Chłopaki chojraki”, pozwoliły nam na snucie marzeń i projektowanie swojej przyszłości pod kątem tego, kim chcielibyśmy być w przyszłości. Uczestnicy mimo młodego wieku 7-10 lat mają już dość konkretne plany. Jak się okazało mamy tu przyszłego ratownika medycznego, tancerkę, dziennikarkę, paleontologa, piłkarza – mówi Marta Górska z biblioteki w Żarowie. I dodaje. - W trakcie zajęć wykorzystujemy pedagogikę zabawy grupowej Klanza, bo ta forma daje uczestnikom możliwość dobrowolnego wyrażenia siebie, zabawy bez rywalizacji, a ponadto pozytywnie angażuje uczestników i daje swobodę wypowiedzenia się każdej osobie. Czyli to co lubimy w Bibliotece najbardziej. Z wykorzystaniem chusty i zabaw ruchowych Klanza spędziliśmy miło czas na zielonej łące przed Biblioteką, a na koniec odbył się minikonkurs w znanej wszystkim zabawie kalambury. Było gwarnie i wesoło.

Kolejne wakacyjne spotkanie w bibliotece już w najbliższy czwartek. Wszystkie chętne dzieci zachęcamy do udziału w wakacyjnych spotkaniach. Biblioteka zaprasza we wtorki i czwartki w godz. 10:00-13:00.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group