Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wakacyjne remonty

Niedziela, 9 sierpnia 2020, 7:01
Aktualizacja: 9:03
Autor: red
Świdnica: Wakacyjne remonty
Fot. UM Świdnica
Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci, ale to także czas na przygotowanie budynków oświatowych na kolejny rok szkolny. W przedszkolach i szkołach prowadzonych przez miasto Świdnicę przeprowadzane są częściowe remonty, których łączy koszt to ponad 1 milion 700 tysięcy złotych.

Wykonanie nowej sieci internetowej, naprawa dachu, remont systemu alarmowego, montaż domofonów i remont placu zabaw za kwotę prawie 130 tysięcy złotych – to prace, które realizowane będą w Szkole Podstawowej nr 1. Część z nich wykonywana będzie także jesienią. 75 tysięcy złotych kosztować będzie modernizacja szatni i remont instalacji wodnej w obiekcie sportowym w Szkole Podstawowej nr 4. Drobne prace tynkarskie malarskie, elektryczne i instalacyjne zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 6. Wyceniono je na 20 tysięcy złotych. W Szkole Podstawowej nr 8 przeprowadzona będzie największa inwestycja, czyli remont pomieszczeń piwnicznych w jednym z budynków. Koszt tego zadania to ponad 1 milion złotych. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej we wrześniu, po wyborze wykonawcy.

Miejskie przedszkola również czeka wiele remontów. W przedszkolu nr 16 przeprowadzony zostanie remont stołówki, sali gimnastycznej i dwóch gabinetów. Prace te wyceniono na 115 tysięcy złotych. W przedszkolu nr 6 uzupełnione zostanie pokrycie dachowe, zaplanowano także prace malarskie, tynkarskie i wymianę wykładziny podłogowej w dwóch salach. Natomiast w przedszkolu nr 14 za kwotę 30 tys. zł przeprowadzony zostanie remont łazienek i sanitariatów. W przedszkolu nr 15 zakupione i zamontowane zostaną nowe urządzenia zabawowe. W pozostałych placówkach dydaktycznych zaplanowano drobne prace naprawcze. Koszt remontów w przedszkolach to prawie 266 tysięcy złotych.

W Młodzieżowym Domu Kultury za ponad 19 tysięcy wymienione zostaną drzwi wewnętrzne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group