Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wakacyjne remonty

Niedziela, 29 sierpnia 2021, 15:05
Autor: red
Gmina Żarów: Wakacyjne remonty
Fot. UM Żarów
Blisko 176 tys. zł kosztowały remonty przeprowadzone podczas wakacji w szkolnych budynkach gminy Żarów.

Tradycyjnie już placówki oświatowe letnie miesiące wykorzystują na przeprowadzenie licznych remontów. Malowane są ściany, naprawiane podłogi, remontowane łazienki i instalacje, remontowane dachy, okna i inne bieżące prace.
- Wakacje to czas, kiedy tempa nabierają nowe, niezbędne inwestycje. Zgodnie założeniami przekształcenia szkoły w Mrowinach w filię szkoły w Żarowie, udało się utworzyć kl. I w szkole w Mrowinach, a dodatkowo mamy dwa oddziały przedszkolne. Dla najmłodszych dzieci została utworzona łazienka. Jesteśmy w trakcie montażu elementów nowego placu zabaw przy szkole. Będzie kolorowo, atrakcyjnie i co najważniejsze, bezpiecznie - podkreśla burmistrz Michalak.

W Szkole Podstawowej w Imbramowicach wykonujemy tak wyczekany remont kominów. W szkole w Żarowie wymalowaliśmy wszystkie klasy w budynku przy ul. Piastowskiej, tu również odnawiamy posadzkę tarasu szkolnego, wyremontowaliśmy dach budynku przy ul. 1 Maja 2 i ul. Ogrodowej. Zakupione zostały nowe meble do Bajkowego Przedszkola w Żarowie i Szkoły Podstawowej w Mrowinach.

Dodatkowo wykonaliśmy stosowne odwodnienia deszczowe i nowe przyłącza kanalizacyjne. Jesteśmy w trakcie zapytania ofertowego dotyczące remontu dachu świetlicy środowiskowej w Mrowinach.

A wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli oraz odpowiednie warunki do nauki. Na 1 września szkoły będą w pełnej gotowości i czekają już na powrót uczniów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group