Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 867
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych

Sobota, 2 sierpnia 2014, 11:39
Aktualizacja: 11:41
Autor: red.
Gmina Świdnica: Wakacyjne remonty w placówkach oświatowych
Fot. użyczone
Podczas gdy uczniowie i nauczyciele korzystają z wakacyjnej przerwy w większości gminnych placówek oświatowych trwają remonty. W tym roku na ten cel władze gminy planują przeznaczyć ponad 275 tysięcy złotych. Większość prac ma zakończyć się w przedostatnim tygodniu sierpnia.

- Utrzymanie infrastruktury oświatowej to jeden z naszych priorytetów. Musimy zapewnić naszym dzieciom dobre warunki nauki i pracy, ale jednocześnie musimy myśleć o obniżeniu kosztów utrzymania obiektów oświatowych – mówi wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

W Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Pszennie trwają prace związane z malowaniem pomieszczeń, wymianą oświetlenia, stolarki drzwiowej a także montażem wykładzin tarkettowych. Nowy rok szkolny uczniowie tej szkoły powitają bez dotychczasowych drewnianych podestów.

W Szkole Podstawowej w Witoszowie Dolnym im. L. Wawrzyńskiej trwa adaptacja pomieszczeń po byłej kuchni na sale dydaktyczne. Ich wartość wyniesie blisko 100 tys. zł. Kilkadziesiąt tysięcy złotych ma kosztować remont sanitariatów w Szkole Podstawowej w Mokrzeszowie. Adaptacja pomieszczeń na cele biblioteczne oraz sali dydaktycznej w Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej rozpocznie się w pierwszej połowie sierpnia.

Prace prowadzone podczas wakacji w pozostałych placówkach oświatowych związane są m.in. z malowaniem klas, usuwaniem awarii oraz bieżącą konserwacją urządzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group