Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Wakacyjne remonty w powiatowych placówkach oświatowych

Poniedziałek, 22 lipca 2013, 14:26
Aktualizacja: 14:29
Autor: red.
powiat świdnicki: Wakacyjne remonty w powiatowych placówkach oświatowych
Fot. "Mechanik"
Wakacje to okres wolny od nauki, jednak w placówkach oświatowych podległych powiatowi praca trwa pomimo sezonu urlopowego. Cały czas trwają w nich prace związane z niezbędnymi remontami i inwestycjami.

Najważniejszą inwestycją jest ostatni etap realizowanego projektu “Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej pełniących funkcje edukacyjne i kulturalne na obszarze Przedgórza Sudeckiego i Niziny Śląskiej”. W ramach projektu termomodernizacji poddany został budynek Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Ostatni etap obejmuje ocieplenie ściany frontowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie ścian. Część prac zostanie zakończona do końca wakacji, aby młodzież mogła bez problemów kontynuować naukę od września, natomiast pozostałe prace potrwają do końca października.

Wkrótce rozpoczną się także prace w Zespole Szkół Specjalnych w Świdnicy przeprowadzane w ramach projektu „Radosna Szkoła”. W ramach projektu w szkole wybudowany zostanie nowoczesny plac zabaw, którego koszt w połowie zostanie pokryty ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Całość projektu opiewa na kwotę 127 tysięcy złotych.

Cały czas trwają także prace adaptacyjne budynku „B” III LO na potrzeby IV LO, którego siedziba, decyzją Rady Powiatu Świdnickiego, przeniesiona zostanie na ulicę Kościelną. Zakres prac obejmuje malowanie, odświeżanie, wymianę wykładziny, montaż dodatkowych przyborów sanitarnych. Prace także trwają w budynku Internatu, gdzie w części parterowej znajdzie się biblioteka i pomieszczenia administracyjne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group