Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Wakacyjne remonty w szkołach

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 13:16
Autor: red
Gmina Dobromierz: Wakacyjne remonty w szkołach
Fot. UG Dobromierz
Okres wakacyjnego spokoju w szkołach, gmina Dobromierz wykorzystuje na remonty i naprawy w placówkach oświatowych, by uczniom, którzy po dwóch miesiącach odpoczynku rozpoczną we wrześniu nowy rok szkolny, przyjemniej i bardziej komfortowo się w nich przebywało.

Część prac związana jest z koniecznością dostosowania szkół do zmieniających się przepisów oświatowych, wynikających z reformy oświaty, która obowiązywać będzie od 1 września br.

Tegoroczne prace mają charakter zarówno doraźnych napraw, uszkodzeń, poprawek i malowania klas, a także większych zadań inwestycyjnych.

W roztockiej szkole realizowany jest remont sali gimnastycznej, który swoim zakresem obejmuje: cyklinowanie i lakierowanie parkietu sali gimnastycznej, malowanie ścian oraz sufitu obiektu. Kolejny etap prac obejmie wymianę okien i drzwi w tej placówce oświatowej.

W Gniewkowie modernizowane są natomiast sale lekcyjne, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo i komfort nauki.
W Dobromierzu trwa remont korytarzy szkolnych. Jest to konsekwencja decyzji podjętej przez gminnych radnych i przesunięć finansowych w ramach tegorocznego budżetu.
- Cieszymy się, że możemy realizować kolejne zadania, które z pewnością uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne oraz pozytywnie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa uczniów. Polepszenie warunków edukacyjnych to jeden z ważniejszych celów, które realizuje gmina Dobromierz – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group