Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 956
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Wakacyjne remonty w szkołach i placówkach oświatowych

Niedziela, 5 sierpnia 2018, 15:19
Autor: red
Gmina Żarów: Wakacyjne remonty w szkołach i placówkach oświatowych
Fot. UM Żarów
Remonty sal lekcyjnych i sanitariatów, wymiana podłóg, zakup nowych stolików, krzeseł oraz tablic, wymiana kotła gazowego i modernizacja placów zabaw.

We wszystkich szkołach na terenie gminy Żarów trwają wakacyjne remonty. Wakacje są już na półmetku i do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał jeszcze miesiąc czasu.

Największą inwestycją oświatową prowadzoną na terenie naszej gminy jest budowa budynku nowego żłobka przy Bajkowym Przedszkolu.
- Trwa demolka w Bajkowym Przedszkolu, bo w tym okresie wakacyjnym mamy mało czasu, aby połączyć żłobek z przedszkolem. Ale wspólnymi siłami kilku ekip uda się przygotować przedszkole na pierwszy etap otwarcia czyli od 1 sierpnia, gdzie mamy otworzyć dwie grupy przedszkolne i grupę żłobkową. Łączymy przedszkole ze żłobkiem i jest to bardzo duże przedsięwzięcie. Trzeba przystosować przedszkole do przepisów przeciwpożarowych, mamy już wykonane oświetlenie ewakuacyjne i wymalowaną część przedszkola, gdzie będą teraz przebywały dzieci od sierpnia. Druga część remontu w sierpniu będzie się odbywała w części przedszkola, gdzie jeszcze nie ma dzieci. Za nami również etap remontu w przedszkolu dotyczący klap oddymiających według przepisów pożarowych, które trzeba było dostosować. Na klatce schodowej będą wykonane dwa otwory oddymiające - wylicza Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Dla pozostałych szkół w gminie Żarów wakacje są także czasem wytężonej pracy. W Szkole Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach trwa podział dwóch sal lekcyjnych i dzięki temu każdy oddział będzie miał swoje pomieszczenie.
- Takie rozwiązanie pozwala podzielić większe przestrzenie na mniejsze. W jednej z tych sal została również wyremontowana podłoga. Kolejnym naszym przedsięwzięciem jest utworzenie pracowni komputerowej. Zadbaliśmy o to, aby każdy uczeń miał swoje stanowisko pracy. Zakupilismy nowe ławki i komputery. Mniejsze, ale konieczne prace remontowe dotyczą również malowania sali gimnastycznej, sal lekcyjnych, korytarzy i prac remontowo-konserwatorskich na placu zabaw - mówi Barbara Nowak dyrektor Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach.

Do nowego roku szkolnego przygotowuje się również Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Imbramowicach.
- Malujemy ściany, kładziemy podłogi, zakupiono także nowe meble do sal lekcyjnych. Zamieniono miejsca dla biblioteki i pokoju pielęgniarki, pomieszczenia te odnowiono. Zmodernizowano również pomieszczenia administracyjne. Ważne jest także otoczenie szkoły - odnawianie ławek, sadzenie krzewów i kwiatów oraz hol szkolny - tutaj też trwają konserwacje. Zakupiliśmy nowe tablice informacyjne - zaznacza Krystyna Waliszak dyrektor Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach.

Wraz z początkiem wakacji remonty rozpoczęły się także we wszystkich budynkach Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie. Przy ulicy Ogrodowej trwa w tej chwili wymiana kotła gazowego. Wykonywana jest tam instalacja wentylacyjna i przewodów odprowadzenia spalin, instalacja gazowa oraz remont pomieszczeń kotłowni. Wszystkie prace finansowane są ze środków budżetu gminy Żarów.
- Oprócz prac związanych z modernizacją naszego placu zabaw na ul. Ogrodowej, na tarasie wymieniliśmy kostkę, położyliśmy kafle, kupiliśmy nowe ławki i zainstalowaliśmy podjazd dla dzieci niepełnosprawnych. We wszystkich salach lekcyjnych trwają prace konserwatorskie, pomieszczenia są malowane, uzupełniane różne ubytki. Podjęliśmy decyzje wspólnie z organem prowadzącym, że budynek przy ul. Armii Krajowej 58 oddajemy miastu, bo budynek ten jest dla dzieci już niefunkcjonalny, przenosimy się na ul. 1 Maja i Piastowską 10, bo te budynki spełniają wszystkie standardy bezpieczeństwa. Na ul. 1 Maja, dzięki zaangażowaniu organu prowadzącego już w czasie wakacji oddany został nowy plac zabaw i siłownia zewnętrzna. Przekształcamy pomieszczenia na cele dydaktyczne przy ul. 1 Maja. Trwają prace związane z zagospodarowaniem i przygotowaniem patio wewnętrznego, które przez wiele lat nie było użytkowane. Będzie to miejsce dla zabawy dla dzieci, odizolowane od ulicy i w pełni bezpieczne. Na Piastowskiej, jak co roku, wszystkie pomieszczenia są malowane i przygotowywane do rozpoczęcia edukacji - wyjaśnia Helena Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.

Szkolne remonty w placówkach oświatowych finansowane są ze środków z budżetu gminy Żarów. A budowa żłobka również z pozyskanego dofinansowania w wysokości 1 831 716,00 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group