Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Wakacyjne wycieczki po mieście

Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 7:19
Aktualizacja: 7:21
Autor: red./UM Świdnica
Świdnica: Wakacyjne wycieczki po mieście
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Przez całe wakacje najmłodsi świdniczanie wraz z rodzicami będą mogli poznać swoje miasto. W sobotę, 26 czerwca rusza akcja 10. sobotnich wycieczek rodzinnych. Bezpłatnie organizuje je dla mieszkańców miasto Świdnica, w ramach autorskiego projektu przewodniczek sudeckich – Marty Miniewicz i Anny Motyki.

– Projekt sprawdził się już w innych miastach m. in. we Wrocławiu, gdzie cieszył się dużym zainteresowaniem. To nowa wakacyjna oferta skierowana do rodziców z dziećmi w wieku od 5 do 10 lat. Trasy wycieczek oraz sposób oprowadzania przez przewodników uwzględnia zainteresowanie dzieci i ich możliwości. Mają one pobudzać aktywność najmłodszych świdniczan poprzez ciekawe zadania, konkursy, czy też „eksperymenty” – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Bezpłatne wycieczki rodzinne po Starym Mieście w Świdnicy - dla rodziców z dziećmi w wieku 5-10 lat. Na uczestników rodzinnych spacerów czeka wiele niespodzianek i tajemnic do odkrycia oraz mnóstwo ciekawych opowieści. Spotkanie z przewodnikami na świdnickim Rynku przy fontannie z Neptunem w wakacyjne soboty o godz. 12.00.

Plan wycieczek wakacyjnych:
• 26 czerwca, 17 lipca i 7 sierpnia 2010 r.
„Tu gargulec, a tam smok,
Patrz uważnie, wytęż wzrok!”
Spacer z przewodnikiem po zabytkowym centrum Świdnicy z mapkami Starego Miasta w poszukiwaniu potworów, siłaczy i bazyliszków.

• 3 lipca, 24 lipca i 14 sierpnia 2010 r.
„Piwo – sukno, futro – siano, czyli…
– czym w Świdnicy handlowano?”
Zajęcia z przewodnikiem w Galerii Fotografii połączone z warsztatami artystycznymi oraz z rozpoznawaniem zapachów i smaków.

• 10 lipca, 31 lipca i 21 sierpnia 2010 r.
„To nic trudnego!
Rozpoznaj Świętego!”
Spacer z przewodnikiem po Starym Mieście w Świdnicy połączony z ciekawymi opowieściami o świętych ich atrybutach i przedstawieniach.

• 28 sierpnia 2010 r.
„Dziś Świdnicy tajemnice,
Odkrywamy wyśmienicie”
Miejska gra plenerowa na świdnickim Rynku i po Starym Mieście.

Dodatkowe informacje: tel. 693 771 391 lub 661 172 250

***

Projekt bezpłatnych wycieczek po Świdnicy ma pobudzić motywację najmłodszych i dorosłych mieszkańców Świdnicy do lepszego poznawania swojego miasta oraz propagować wzorce aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez turystykę, rekreację, krajoznawstwo. Mali uczestnicy wycieczek otrzymają pamiątkowe, rysunkowe mapki miasta z legendami świdnickimi. Projekt zapełnia lukę w ofercie kulturalno-rekreacyjnej miasta o propozycję skierowaną specjalnie dla dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group