Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 494
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych: Adrian Zandberg na spotkaniu ze związkowcami z fabryki Toyoty

Sobota, 12 marca 2016, 9:49
Aktualizacja: Niedziela, 13 marca 2016, 7:56
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wałbrzych: Adrian Zandberg na spotkaniu ze związkowcami z fabryki Toyoty
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Broniewskiego i Głównej w Wałbrzychu odbyła się konferencja Partii Razem, na której obecny był jej lider – Adrian Zandberg. Tematem konferencji była sytuacja w wałbrzyskiej fabryce Toyoty.

Adrian Zandberg przyjechał do Wałbrzycha na spotkanie ze związkowcami z wałbrzyskiej fabryki Toyoty, gdzie trwa konflikt pomiędzy pracownikami a zarządem. W chwili obecnej trwają rozmowy, natomiast strona związkowa nie wyklucza że dojdzie do sporu zbiorowego. Partia Razem, współpracująca z jednym ze związków zawodowych, postanowiła wesprzeć działania związkowców w Toyocie. Jak mówili przedstawiciele Partii Razem, od początku istnienia partia upomina się o prawa pracownicze i godne warunki pracy, stąd wizyta w Wałbrzychu i rozmowy z przedstawicielami związków zawodowych działających na terenie TMMP w Wałbrzychu.

- Jesteśmy tu z krótką, kilkugodzinna wizytą, żeby spotkać się ze związkowcami z Toyoty, porozmawiać, wesprzeć ich protest. Oni upominają się o godniejsze warunki pracy, o system nadzoru, który nie narusza godności pracowników, o sprawiedliwszy podział zysków. Przyjechaliśmy ich wesprzeć i postarać się o to, żeby ich głos był szerzej słyszalny. Jesteśmy partią, która stoi po stronie interesów pracowników - powiedział Adrian Zandberg.

8 kwietnia planowane jest otwarte spotkanie z udziałem związkowców, pracowników Toyoty, przedstawicieli Partii Razem i Adriana Zandberga. Na spotkanie zaproszeni zostaną również mieszkańcy Wałbrzycha.

O sytuacji w wałbrzyskiej fabryce Toyoty i o konflikcie pomiędzy pracownikami a zarządem pisaliśmy:TUTAJ

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group