Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 791
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzych: Msza Papieska 2016

Niedziela, 3 kwietnia 2016, 8:59
Aktualizacja: 23:01
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Wałbrzych: Msza Papieska 2016
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na stadionie na Białym Kamieniu w Wałbrzychu odbyła się tradycyjna Msza Święta, zorganizowana z okazji XI rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. Uroczystą Mszę Świętą koncelebrował ks. bp Ignacy Dec – Biskup Świdnicki wraz z duszpasterzami z Wałbrzycha i okolic.

Już po raz 12 wierni zebrali się na tej szczególnej Myszy Świętej, będącej kontynuacją pierwszej, zorganizowanej spontanicznie po śmierci Jana Pawła II mszy, która odbyła się 7 kwietnia 2005 roku. Tradycyjnie co roku we mszy udział biorą wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawicie władz miasta i powiatu, wałbrzyskich spółek miejskich i instytucji kulturalno-oświatowych, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, spore grono duchownych, harcerze, przedstawiciele braci górniczej, młodzież szkolna oraz oczywiście liczne rzesze wiernych.

Msza Święta na stadionie nie była jedynym punktem wczorajszych obchodów. Przed mszą odbyło się Diecezjalne Spotkanie Młodzieży przed Światowymi Dniami Młodzieży, wprowadzenie Relikwii Świętych i Błogosławionych oraz Symboli Światowych Dni Młodzieży i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Natomiast po mszy odbył się Koncert NEW LIFE’m*, tradycyjny Apel Jasnogórski, następnie dokładnie o godzinie 21:37 - godzinie śmierci Jana Pawła II - modlitwa i oddanie hołdu a następnie zakończenie peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży w Diecezji Świdnickiej. Warto zaznaczyć, że twórcą Światowych Dni Młodzieży był właśnie Święty Jan Paweł II. Tak jak w latach poprzednich podczas uroczystości prowadzona została zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Obszerna fotorelacja z wydarzenia na portalu Walbrzyszek.com

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group