Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Jaworzynie Śląskiej

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 9:57
Aktualizacja: 11:00
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w Jaworzynie Śląskiej
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Staranie Burmistrzów Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicz i Marka Zawiszy o włączenie terenów gminy działaniem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK”, przybrały w ostatnim czasie konkretny wymiar.

Stosowna dokumentacja została złożona w dniu 23 czerwca w siedzibie wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej na ręce Prezesów WSSE Macieja Badory oraz Michała Szukały. Przygotowanie wniosku poprzedzone zostało wytężoną, wielomiesięczną pracą koncepcyjną, planistyczną, projektową i organizacyjną.

Docelowo na działkach położonych w gminie Jaworzyna Śląska, w obrębie wsi Pasieczna powstać będą mogły zakłady produkcyjne i usługowe, stwarzając kolejne miejsca pracy na naszym terenie.

Zgodnie z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Wsi Pasieczna w Gminie Jaworzyna nieruchomości, które zostaną włączone do strefy przeznaczone są jako tereny projektowanej zabudowy produkcyjnej i usługowej oraz składowej, z przeznaczeniem uzupełniającym pod usługi i administrację, zakłady rzemieślnicze, obiekty gospodarcze, garaże i parkingi, stacje paliw, zieleń urządzoną i izolacyjną oraz sieci i urządzenia infrastruktury technicznej.

Możliwość lokowania inwestorów zainteresowanych przywilejami, jakie wiążą się z umiejscowieniem firmy w ramach specjalnej strefie ekonomicznej to niewątpliwie szansa na dalszy rozwój gminy. Kolejne miejsca pracy w pobliżu miejsca zamieszkania powinny ograniczyć trend migracji zarobkowej. Dzięki pracującym, obecnym i przyszłym mieszkańcom gminy wzrosną wpływy do budżetu z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), a w wyniku zainwestowania i ulokowania przyszłych przedsiębiorców, po wyczerpaniu poziomu pomocy publicznej, wzrosną wpływy z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) oraz z tytułu podatku od nieruchomości. Zasadniczo poprawi się również infrastruktura techniczna tego terenu, z której oprócz przedsiębiorców, pracowników korzystać będą również mieszkańcy sąsiednich terenów.

Ostateczną decyzję o utworzeniu w gminie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK" podejmie Rada Ministrów. Swoją życzliwość i wsparcie dla naszych działań zadeklarowała Minister Anna Zalewska.
- Jestem przekonana, że w przeciągu najbliższych kilku miesięcy teren obejmujący ponad 30 hektarów gruntów przemysłowo-usługowych w Jaworzynie Śląskiej zostanie objęty Wałbrzyską Specjalna Strefa Ekonomiczna. Powstanie WSSE w Jaworzynie Śląskiej stanie się dodatkowym impulsem mającym ogromny wpływ na jej rozwój - stwierdziła Pani Minister Anna Zalewska.

Natomiast Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz podsumował:
- Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna w naszej gminie już niedługo stanie się faktem, dlatego chciałbym wyrazić szczególne podziękowania dla: Pani Minister Anny Zalewskiej za osobiste zaangażowanie oraz dla Zarządu WSSE Invest Park Sp. z o.o. Prezesa Macieja Badory oraz Wiceprezesa Michała Szukały za ogromne wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group