Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 878
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wałbrzyszanka w finale Eurowizji

Sobota, 14 maja 2016, 15:48
Aktualizacja: 15:49
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Wałbrzyszanka w finale Eurowizji
Weronika Janik stoi po lewej stronie obok Michała Szpaka
Fot. Kwartet OWEE/facebook
Pewnie niewiele osób o tym wie, ale w Szwecji podczas Eurowizji nasze miasto reprezentuje, pochodząca właśnie z Wałbrzycha, Weronika Janik.

Weronika swoje pierwsze kroki stawiała w wałbrzyskiej Szkole Muzycznej. Ekipa kwartetu OWEE, którego Weronika jest członkiem, wraz z Michałem Szpakiem zaprezentowała się wczoraj podczas eliminacji i awansowała do sobotniego finału Eurowizji.

Kwartet OWEE składający się ze skrzypaczek Eweliny Osowskiej, Weroniki Janik, altowiolistki Oliwii Kędziory oraz wiolonczelistki Ewy Leszczyńskiej powstał na początku 2015 roku. Zbieg okoliczności sprawił, że kwartet został zaproszony do udziału w nagraniach na debiutancki album „Byle być sobą”, Michała Szpaka. Wzięły również udział w teledysku do piosenki „Real Hero”. Koncepcja połączenia niezwykłego głosu artysty z klasycznym kwartetem smyczkowym zaprowadził kwartet na scenę Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie w konkursie SuperPremiery 2016 utwór „Jesteś Bohaterem" wykonywany przez Michała Szpaka w towarzystwie m. in. Kwartetu OWEE, zajął pierwsze miejsce. To spowodowało, że członkinie kwartetu postanowiły zaangażować się w projekty związane z muzyką rozrywkową. Brały udział w wielu koncertach i programach telewizyjnych (trasa koncertowa, promująca album, półfinał Miss Polski, „Dzień Dobry TVN”, „Świat się kręci”, „Jaka to melodia”, "Paranienormalni Tonight" i inne). Kolejnym krokiem były Krajowe Eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Tym razem w nieco innej odsłonie z elektrycznymi instrumentami. Pokonując Margaret i Edytę Górniak, Michał Szpak z piosenką „Color Of Your Life” głosami telewidzów został wybrany do reprezentowania Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Sztokholm 2016, a towarzyszy mu oczywiście kwartet OWEE.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group