Niedziela, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 1320
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Walczą o czyste powietrze

Poniedziałek, 22 lutego 2021, 7:00
Autor: red
Świdnica: Walczą o czyste powietrze
Fot. UM Świdnica
Złóż wiosek do programu „Czyste Powietrze”.

Miasto Świdnica przystąpiło do współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przy wdrażaniu Programu „Czyste Powietrze”, wspierającego wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów jednorodzinnych. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostało 17 lutego.

“Czyste Powietrze” to program rządowy, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Skierowany jest do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 tys. zł.

Wsparcie finansowe można uzyskać na:

wymianę nieefektywnego źródła ciepła na ekologiczne, spełniające wymagania programu,
instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej,
wentylację mechaniczną,
mikroinstalację fotowoltaiczną,
ocieplenie domu oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.
Od poniedziałku, 22 lutego w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, w pokoju 317 uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny Programu, w którym pracownicy udzielą informacji na temat warunków dofinansowania oraz pomogą przy składaniu wniosku. Wszystkich zainteresowanych mieszkańców prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 74/856 28 86, w celu umówienia się na wizytę.

Szczegółowe informacje na temat Programu “Czyste Powietrze” dostępne są na stronach: www.czystepowietrze.gov.pl oraz https://portal.fos.wroc.pl/wymagana-dokumentacja .

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group