Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1010
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Walczą z AIDS

Piątek, 6 grudnia 2019, 9:50
Aktualizacja: 13:52
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Walczą z AIDS
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
W związku z trwającym w dniach 22–29 listopada 2019 r. Europejskim Tygodniem Testowania w kierunku HIV/AIDS oraz przypadającym w dniu 1 grudnia Światowym Dniem Walki z AIDS Powiat Świdnicki wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno–Epidemiologiczną w Świdnicy zorganizował kampanię informacyjną.

Do wszystkich szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie Powiatu Świdnickiego zostały rozesłane materiały informujące o akcji oraz o dostępnych punktach testowania w kierunku HIV nie tylko na terenie naszego województwa, ale również w całej Polsce.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy zorganizowali w dniu 28 listopada 2019 r. punkt informacyjno-edukacyjny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. W punkcie, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele mogli uzyskać bardzo istotne informacje nt. miejsc w Województwie Dolnośląskim, w których można bezpłatnie wykonać test w kierunku HIV, dowiedzieć się w jakich sytuacjach może dojść do zakażenia wirusem, a które są całkowicie bezpieczne - mówi Alicja Synowska Członek Zarządu Powiatu. Przypomnijmy, że aby wykonać test w kierunku zakażenia HIV nie potrzebne jest skierowanie od lekarza, a sam test można wykonać całkowicie anonimowo- informuje Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy Agata Steczko-Szymańska. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale również nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy, którzy licznie odwiedzali punkt informacyjny. Również po zakończonej kampanii testowania w kierunku HIV osoby zainteresowane będą mogły wykonać testy w stałych Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych, czynnych cały rok:

PKD przy Oddziale Leczenia Alkoholowych Zespołów Abstynencyjnych Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego
ul. Batorego 4, 58-300 Wałbrzych
Godziny otwarcia:
środa 14.30 – 18.30

PKD przy Lekarskiej Przychodni Specjalistycznej NZOZ TRR
ul. Podwale 74 ofic. 23, 50-449 Wrocław
Godziny otwarcia:
poniedziałek 9.00 – 12.00
czwartek 9.00 – 12.00

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group