Wtorek, 23 kwietnia
Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 1345
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Walczy o powrót do sprawności

Środa, 27 marca 2024, 15:58
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Walczy o powrót do sprawności
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Wystarczyła chwila, by życie Edwarda Kruka z Jaworzyny Śląskiej całkowicie się zmieniło. 3 listopada 2022 r. doznał udaru, wygrał walkę o życie, ale teraz musi stoczyć bój o powrót do sprawności. Rehabilitacja przynosi efekty, ale wciąż przed nim długa i żmudna droga. Wciąż także potrzebne są wsparcie i środki na rehabilitację. Każda złotówka ma znaczenie.

Przed udarem Edward Kruk pracował na stanowisku kierownika bocznicy kolejowej. - Wiodłem dobre i spokojne życie. Udaru niedokrwiennego mózgu doznałem 3 listopada. Objawy nastąpiły gwałtownie. Nagle poczułem uderzenie gorąca i osunąłem się na podłogę. Pomimo szybkiej pomocy, leczeniu i zabiegowi mechanicznego usunięcia skrzepliny z naczynia doszło do narastającego obrzęku mózgu. Wykonano u mnie zabieg kraniektomii odbarczającej czołowo-ciemieniowo-skroniowej prawostronnej. Niestety, podczas hospitalizacji wystąpiły u mnie liczne powikłania: niewydolność wielonarządowa, infekcja septyczna, odwodnienie, ostre zapalenie płuc, anemia, padaczka poudarowa. Wobec trudności z ustabilizowaniem mojego stanu zdrowia spędziłem 2 miesiące w szpitalu bez możliwości rehabilitacji. Wygrałem walkę o życie, teraz toczę bój o powrót do sprawności sprzed udaru. Po wyjściu ze szpitala zaangażowałem wszystkie dostępne środki na intensywną rehabilitację – informował Edward Kruk w opisie zbiórki.

Mężczyzna nie poddaje się jednak i chce jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności i pracy. Bardzo zależy mu na powrocie do dawnego stanu fizycznego i samodzielności. Przeszedł operacje artroskopii kolana oraz uzupełnienia ubytku kości czaszki. – Każdego dnia walczę z niedowładem lewej części ciała, której towarzyszą silne bolesne skurcze i duża spastyczność oraz dotkliwy ból, ale nie poddaję się. Dzięki waszemu wsparciu mogłem poddać się rehabilitacji, która przynosi postępy, jednak w powrocie do sprawności jest przede mną jeszcze długa i żmudna droga. Dziękuję każdemu z osobna za to, że mogę walczyć o powrót do normalności i ze nie jestem w tym sam. Chcę jak najszybciej wrócić do dawnego życia i pracy, dlatego, jeśli tylko możesz, pomóż mi – mówi Edward Kruk.

Środki na rehabilitację można przekazywać za pośrednictwem strony:

https://fundacjavotum.pl/kruk-edward/?fbclid=IwAR2BpH8bD6liVOl8puXn0ob6Fsp-wej2VBnMZotsF030vHLCeBzMxCDomQQ#

Można także przekazać swoje 1,5% od podatku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group