Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1185
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Walentynki wierszem malowane”–dzień zakochanych w SP 315

Piątek, 17 lutego 2012, 9:10
Aktualizacja: Sobota, 18 lutego 2012, 9:07
Autor: red
Świdnica: „Walentynki wierszem malowane”–dzień zakochanych w SP 315
Fot. użyczone
Z okazji Dnia Zakochanych w Szkole Podstawowej nr 315 w Świdnicy odbyła się impreza walentynkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VI, nauczyciele oraz dyrekcja szkoły.

Dyskoteka była doskonałą okazją do wzmocnienia więzi, koleżeństwa i przyjaźni. Uczniowie mogli zaprezentować wśród społeczności szkolnej swoje umiejętności recytatorskie, plastyczne i wokalne. W tygodniu poprzedzającym walentynki, Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Renaty Jastrzębskiej, zebrał od uczniów pocztę walentynkową.

Korytarz przybrał „walentynowy” wystrój. Na gazetce znalazły się informacje dotyczące święta zakochanych, przysłowia związane z miłością, znane sentencje i serca z wierszami. Podczas uroczystości uczniowie wysłuchali krótkiej inscenizacji o tematyce walentynkowej, którą przygotowali: Aleksandra Bilińska, Martyna Majchrzak i Kacper Kaniowski. W dalszej części spotkania uczniowie: Anna Mrzygód, Anna Ampanowicz, Aleksandra Kmieć, Anna Rogowska, Natalia Sługocka, Karolina Patro, Paulina Hardel, Agnieszka Nowak, Nikola Jankowska, Wiktoria Dola, Natalia Kawka, Aleksandra Bilińska, Kacper Kaniowski, Adriana Liphardt, przygotowani przez panie: Dorotę Ligenzę i Irenę Jabłońską, pani dyrektor – Joanna Grębowska-Szpak oraz nauczyciele Anna Bura, Renata Jastrzębska, Irena Jabłońska recytowali wiersze o tematyce miłosnej.

Laureatką konkursu literackiego na „Wiersz Walentynowy” została Angelika Piekarz z klasy VI „a”. Odbył się, również konkurs plastyczny na „Najpiękniejsze serce walentynkowe”. Jego laureatkami zostały: Adriana Liphardt z klasy VI „b” – zdobywczyni I miejsca, Aleksandra Kmieć z klasy V „a” – nagrodzona II miejscem oraz Anna Banach z klasy VI „a”, która zajęła III miejsce.
Tytuł najsympatyczniejszych uczniów w swoich klasach zdobyli:
IV „a” – Aleksandra Średnicka i Piotr Drab
V „a” – Natalia Sługocka i Arkadiusz Duma
V „b” – Paulina Hardel i Andrzej Szeliga
VI „a” – Nicola Jankowska i Norbert Sularczyk
VI „b” – Aleksandra Bilińska i Dawid Konior.

Na zakończenie spotkania wystąpiła utalentowana wokalnie uczennica Angelika Zdanowicz z klasy VI „b” w piosence „Serduszko puka w rytmie cza-cza”. Ogromne emocje, zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli wzbudziła poczta walentynkowa oraz wróżby i zabawy.
Wszyscy zaangażowani otrzymali słodkie upominki, a laureaci dyplomy i kartki tematyczne wykonane przez panią Krystynę Przyborowską. Dzięki takiej formie obchodów dnia zakochanych uczniowie mają kontakt z coraz mniej popularną poezją.

Całością działań koordynowały panie: Anna Bura i Magdalena Noceń z pomocą pań: Renaty Jastrzębskiej i Magdaleny Jęczmień.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group