Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 669
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Walka rozgorzała na dobre – Ula „Afro” Fryc o krok od występu na Jamajce

Czwartek, 19 maja 2011, 18:38
Aktualizacja: Piątek, 20 maja 2011, 20:57
Autor: GrA
Świdnica: Walka rozgorzała na dobre – Ula „Afro” Fryc o krok od występu na Jamajce
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dziewczyny takiej jak Ula Fryc, nie sposób przeoczyć na ulicy. Wyróżniająca się osobowość, nieprzeciętna uroda, ale przede wszystkim seksowny, pochodzący z Jamajki taniec, jaki wykonuje, zachwyca. Szerszemu gronu Ula dała się poznać biorąc udział w programie „Mam talent”. Teraz Ula „Afro” Fryc walczy o wyjazd na ukochaną Jamajkę w internetowym konkursie. Zobacz jej klip!

Teraz Ula zajmuje trzecie miejsce i jest o krok od wyjazdu na Mistrzostwa Świata na Jamajce. – Rozpoczęła się największa walka o głosy. Dziewczyny cały czas się prześcigają, więc każdy głos jest na wagę złota – mówi Ula.

Pochodząca ze Świdnicy Ula Afro Fryc miłością do jamajskiego tańca zaraziła się kilka lata temu. Na swoim koncie ma już sporo nagród w wielu prestiżowych turniejach i konkursach tańca. Jest trzykrotną Mistrzynią Polski w Dancehallu. Dwukrotnie brała też udział w mistrzostwach na Jamajce. W 2008 roku zajęła II miejsce w regionalnych mistrzostwach „Dancehall Queen” w Montego Bay, w 2009 roku natomiast II miejsce w mistrzostwach świata „International Dancehall Queen” w Monte Bay na Jamajce oraz nagrodę za najlepszą choreografię. Z racji tego, że świdniczanka jest trzykrotną Mistrzynią Polski w tym roku również otrzymała od organizatorów zaproszenie na Jamajkę. - Nie ukrywam, że podróż i pobyt na Jamajce jest bardzo drogi i w tej chwili zwyczajnie mnie na niego nie stać, dlatego zdecydowałam się na ten konkurs internetowy. To jest dla mnie ogromna szansa – wyjaśnia Ula.

W zawodach biorą udział dziewczyny z całego świata, laureatki zawodów krajowych w swoim państwie. – Wygrana w konkursie jest jedyną szansą na to, żebym tam pojechała - mówi Ula. - Bardzo trudno jest znaleźć dziś sponsora na taki wyjazd. Choć dancehall jest już bardziej znanym tańcem niż na przykład trzy lata temu, to wciąż ciężko jest uzyskać finansowe wsparcie na tego rodzaju projekty.

Udział w Mistrzostwach Świata to dla Uli „Afro” Fryc kolejna szansa. - Dlaczego chcę wziąć w nich udział? Bardzo dużo pracowałam od zeszłych mistrzostw. Wiem, że nauczyłam się bardzo wiele i chciałabym zaprezentować to na Jamajce. Czuję taki trochę „niedosyt” po zdobytym tam drugim miejscu i wierzę, że przy ciężkiej pracy mogłabym powalczyć o pierwsze miejsce - wyjaśnia Ula „Afro” Fryc. - Dla mnie te mistrzostwa to ogromne marzenie. Dancehall jest moim życiem, a Jamajka bardzo pomaga mi w moim rozwoju tanecznym, tam się najwięcej uczę. Chciałabym też udowodnić, że Polki-Świdniczanki potrafią też tak tańczyć a przy tym wkładają w to całe siebie.

W tym roku mistrzostwa odbędą się 30 lipca, w Montego Bay na Jamajce i będzie to już piętnasta edycja mistrzostw.

- W gruncie rzeczy Jamajczycy traktują te zawody jak wielkie święto, które trwa już na tydzień przed dniem zawodów. Odbywają się wtedy wszelkie imprezy promocyjne, mające na celu pokazanie uczestniczek. Jest to dla nas szansa, żeby pokazać się większemu gronu ludzi na Jamajce, a oni w tym czasie wybierają swoja faworytkę – wyjaśnia świdniczanka.

Żeby wśród nich nie zabrakło reprezentantki naszego miasta zapraszamy do głosowania. – Chciałam zwrócić się z prośbą do wszystkich świdniczan, których z dumą reprezentuję, aby pomogli mi spełnić moje marzenie. Wierzę, że ich nie skompromituję i będę godnie reprezentować na Jamajce. Głosowanie zajmuje naprawdę tylko kilka minut, a mi może bardzo pomóc. Za każdy głos będę bardzo wdzięczna – zaprasza do głosowania Ula.

Żeby oddać głos na filmie przygotowany przez Ulę „Afro” Fryc i tym samym pomóc jej zrealizować marzenie należy zalogować się na stronie Internanational Dancehall Queen w zakładce DHQ-CLUB, następnie wyszukać filmik Uli i zagłosować.
***
Tu możesz zagłosować na Ulę „Afro” Fryc

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group