Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 934
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Walka się rozpoczyna – I LO kontra II LO

Środa, 2 marca 2011, 6:47
Aktualizacja: 16:14
Autor: GrA
Świdnica: Walka się rozpoczyna – I LO kontra II LO
W grudniu korytarzami I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy biegali sportowcy na II Biegu Kasprowicza. Teraz po obu największych liceach w mieście biegać będą gimnazjaliści.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnickie szkoły ponadgimnazjalne rozpoczynają walkę o gimnazjalistów. Dwa największe licea drzwi otwarte organizują w tym samym dniu.

I czy II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy? To pytanie od lat zadają sobie absolwenci gimnazjów, przed którymi trudny wybór dalszej ścieżki edukacyjnej. Które lepsze? Gdzie wyższy poziom? Jacy nauczyciele, jakie zajęcia pozalekcyjne? A wreszcie: które pozwoli potem dostać się na wymarzone studia wyższe? Z tym akurat problemu nie powinni mieć ani jedni, ani drudzy. Maturę w obu liceach w większości, co roku zdaje sto procent maturzystów.

Tymczasem jeszcze w marcu świdnickie szkoły rozpoczną walkę o gimnazjalistów. Oba świdnickie licea otworzą przed tegorocznym absolwentami gimnazjów swoje drzwi w tym samym dniu – w sobotę 26 marca. W świdnickim Kasprowiczu gimnazjaliści będą mieli okazję zapoznać się z ofertę edukacyjną szkoły, osiągnięciami jej uczniów i nauczycieli. Ponadto przyszli kandydaci na licealistów będą mogli wziąć udział w wybranych zajęciach lekcyjnych. Podobnie będzie w II Liceum Ogólnokształcącym. Obie szkoły swoje drzwi otworzą w sobotę 26 marca punktualnie o godzinie 10.00.

Oba świdnickie licea co roku wzbogacają swoją ofertę edukacyjną, by przyciągnąć większą liczbę gimnazjalistów. W II Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy w tym roku szkolnym uruchomiono innowacyjnie klasę o profilu dziennikarskim, w I Liceum Ogólnokształcącym natomiast klasę o profilu politechnicznym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group