Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 647
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Walka z azbestem. Rusza nowy nabór wniosków

Poniedziałek, 25 listopada 2013, 8:37
Autor: red.
Gmina Dobromierz: Walka z azbestem. Rusza nowy nabór wniosków
Fot. UG Dobromierz
W 2011 roku Rada Gminy Dobromierz uchwaliła "Program usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Dobromierz". Inwentaryzacja wykazała około 400 ton tego niebezpiecznego materiału na posesjach mieszkańców gminy. Od 2012 roku podjęte zostały starania, aby sukcesywnie demontować oraz utylizować wyroby azbestowe.

Gmina Dobromierz wystąpiła o dofinansowanie prac do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, oddz. w Wałbrzychu i otrzymała dotację w wysokości 85 % wartości zadania.

Pozostałe 15% to środki budżetu gminy. Dzięki wsparciu Funduszu, możliwe było całkowite sfinansowanie demontażu, transportu i utylizacji azbestu ze środków publicznych. Właściciele, którzy zdecydowali się na pozbycie niebezpiecznego materiału ponosili koszt wyłącznie nowego pokrycia dachu.

Gmina Dobromierz w 2013 r. kontynuuje realizację programu oraz przygotowuje się do złożenia kolejnego wniosku o dofinansowanie prac polegających na demontażu, zbieraniu, transportowaniu i utylizacji azbestu z posesji mieszkańców w 2014 r. Dlatego właściciele nieruchomości, na których znajduje się eternit, chętni do usunięcia niebezpiecznego materiału proszeni są o złożenie wniosku wg załączonego wzoru do 31 grudnia 2013 r.
Ponadto wszyscy właściciele posesji, na których znajduje się azbest, zarówno ujęci w inwentaryzacji, jak i nie, mają obowiązek w każdym roku kalendarzowym do dnia 31 stycznia składania informacji o wyrobach zawierających azbest, zgodną z załącznikiem nr 3 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010 r. (Dz. U. z 2011r. Nr 8, poz. 31)

Wzór wniosku oraz informacji o wyrobach zawierających azbest jest dostępny także na stronie internetowej gminy Dobromierz, www.bip.dobromierz.pl w dziale Informator Interesanta w zakładce Ochrona Środowiska, u sołtysów oraz w Urzędzie Gminy, pok. nr 15.

(UG Dobromierz)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group