Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Walki o przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci ciąg dalszy

Sobota, 7 sierpnia 2010, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: KO
Warszawa: Walki o przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci ciąg dalszy
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Okazuje się, że sama nowelizacja ustawy nie wystarczy. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak w tym tygodniu zwrócił się do Ministra Pracy i Polityki Społecznej o informacje na temat stanu prac nad rozporządzeniami do ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Nie ochronimy dzieci przed przemocą, jeśli szybko nie zostaną wydane akty wykonawcze do znowelizowanej ustawy.

- Rozwiązania wzmacniające ochronę dziecka przed przemocą, okrucieństwem oraz innym złym traktowaniem – zapisane w nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, która weszła w życie 1 sierpnia 2010 roku – mogą być skuteczne jeśli szybko wydane zostaną do niej akty wykonawcze – podkreśla świdniczanin.

Marek Michalak podkreśla, że często występująca przemoc wobec dzieci, to jeden z najbardziej dramatycznych problemów społecznych naszych czasów. W liście do Jolanty Fedak przypomniał również o – zapisanym w nowelizacji – obowiązku złożenia przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej oraz Rzecznika Praw Dziecka informacji o skutkach obowiązywania ustawy po roku jej obowiązywania. Jeżeli akty wykonawcze w trybie pilnym nie wejdą do porządku prawnego, to zadanie będzie trudne do zrealizowania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group