Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wandale zniszczyli nowe ogrodzenie

Wiadomości: Świebodzice
Wtorek, 23 lipca 2013, 10:54
Aktualizacja: 10:56
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Kilka miesięcy trwały prace związane z modernizacją nawierzchni oraz oświetlenia i ogrodzenia na łączniku pieszym pomiędzy ulicami Łączną i Mieszka I na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach. Ostatni etap czyli ogrodzenie, został odebrany zaledwie kilka dni temu, a już wandale zniszczyli panele i słupki.

Remont tego odcinka podzielony był na trzy etapy: budowę nowej nawierzchni z kostki betonowej (ten element realizowany był razem ze Spółdzielnią Mieszkaniową), nowego oświetlenia w postaci słupów, opraw oświetleniowych i energooszczędnych żarówek; ostatnim elementem była budowa ogrodzenia przejścia. Zaledwie kilka dni po jego zamontowaniu, podczas minionego weekendu, wandale zniszczyli i uszkodzili panele oraz podtrzymujące je słupki. Straty na rzecz gminy wynoszą co najmniej tysiąc złotych. Całe zadanie czyli ogrodzenie, oświetlenie oraz dofinansowanie dla Spółdzielni Mieszkaniowej na remont nawierzchni, kosztowało budżet miasta 170 tys. zł.

Policja szuka sprawców tego bezmyślnego wandalizmu, a my zwracamy się z prośbą do mieszkańców o reagowania na tego typu zdarzenia i natychmiastowe powiadamianie służb. Pamiętajmy, że za remont chodnika, wiaty przystankowej czy montaż nowych koszy na śmieci płaci miasto - czyli wszyscy podatnicy, zatem wszyscy ponosimy finansową stratę, gdy ktoś bezmyślnie je zniszczy.

(UM Świebodzice)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 23-07-2013 19:30
Ogrodzenie z castoramy nadaje się do grodzenia wybiegu dla kur. Przyoszczędzili 2 tys i mają g...
~wojtek 24-07-2013 6:33
Czy dla tych niedorozwiniętych wandali mamy w mieście postawić płoty betonowe? Tej samej nocy na osiedlu Piastowskim wyrzucono śmieci z koszy przy chodnikach.Gdzie jest Policja i Straż Miejska,którzy potrafią karać na Osiedlu tylko spokojne osoby pijące piwo na które zbierali parę godzin????
~mała 29-07-2013 20:19
Gdyby były panele nie tak łatwo by się dały pogiąć jak ta szmatkowa-siateczka, która sprawdza się świetnie jako ogrodzenie podwórka, tyle że, jak ktoś napisał przyoszczędzono i na słupkach, które muszą mieć wypusty do paneli i na panelach ogrodzeniowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group