Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Warsztaty bachowskie i koncert na klawesynie

Sobota, 9 kwietnia 2011, 17:28
Aktualizacja: 0:28
Autor: red.
Świdnica: Warsztaty bachowskie i koncert na klawesynie
Fot. użyczone
Profesor Urszula Bartkiewicz poprowadzi w poniedziałek, 11 kwietnia, w Szkole Muzycznej w Świdnicy warsztaty wykonawstwa muzyki klawesynowej/fortepianowej Jana Sebastiana Bacha.

Prowadząca jest wybitną klawesynistką, profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, Zespołu Szkół Muzycznych w Warszawie, a także ekspertem Centrum Edukacji Artystycznej. W warsztatach wezmą udział uczniowie i pedagodzy szkół muzycznych z Dolnego Śląska. Warsztaty mają charakter otwarty. Rozpoczną się o godz. 12.00 w Auli Szkoły Muzycznej.

Wieczorem prof. Urszula Bartkiewicz wystąpi tego samego dnia w koncercie kamerlnym w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. W programie koncertu znajdą się m.in. „Preludia i Fugi” na klawesyn ze słynnego zbioru „Das wohltemperierte Klavier” Jana Sebastiana Bacha, oraz „Sonata gambowa” tego kompozytora, którą artystka wykona z towarzyszeniem Jakuba Kościukiewicza (wiolonczela barokowa). Początek koncertu: godz. 18.00. Wstęp wolny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group