Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Warsztaty dydaktyczne w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa

Czwartek, 16 czerwca 2016, 15:02
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Warsztaty dydaktyczne w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa
Fot. red
W dniach 4–8 lipca 2016 roku, już po raz dziewiąty, w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej odbędą się warsztaty dydaktyczne.

W warsztatach udział weźmie około 200 dzieci z najbiedniejszych rodzin z naszego regionu, których celem jest zabawa poprzez naukę.

Wybór uczestników nie jest przypadkowy. Jaworzyna Śląska słynie głównie z kolejnictwa i dlatego tworzy ciekawy, poprzemysłowy krajobraz miejski. W związku z tym uczestnicy warsztatów mogą czerpać z dorobku społeczności lokalnej doskonałe wzorce zachowań, kult pracy i tzw. zmysł technologiczny. Wartością dodaną jest fakt, że oferowane w projekcie atrakcje mogą stanowić doskonałą formę spędzenia czasu w okresie wakacyjnym w jednej z najbiedniejszych gmin powiatu świdnickiego.

Ta edukacyjna zabawa przeznaczona jest dla dzieci poszkodowanych przez los, z domów dziecka, z rodzin patologicznych, w wieku od 7 do 14 lat. Na terenie Muzeum tworzymy miasto, w którym dzieci pracują w zawodach o charakterze przemysłowym i nie tylko: konduktor, maszynista, malarz taboru kolejowego, mechanik, kasjer, modelarz krawiec, strażnik ochrony kolei, lekarz medycyny kolejowej, ale też restaurator i ogrodnik.

Ważny jest fakt, że projekt realizowany będzie w trzech miastach jednocześnie (Jaworzyna Śląska, Katowice- Szopienice, Zabrze) i w każdym z nich dzieci będą zajmowały się pracami związanymi z przemysłem charakterystycznym dla danego regionu ( kolejnictwo, hutnictwo i górnictwo).

Zarabiając własne pieniądze dzieci nauczą się dysponowania i gospodarowania nimi. Istotny będzie również aspekt pracy w grupie i odpowiedzialności za powierzone narzędzia i przedmioty.

Również Państwo możecie skorzystać z niepowtarzalnej okazji i włączyć się w tę niecodzienną inicjatywę, zostając honorowym „Przyjacielem Miasta Dzieci”, poprzez udzielenie wsparcia finansowego, rzeczowego, lub zgłoszenie się do udziału w projekcie jako opiekun/wolontariusz. Poszukujemy osób chętnych do pomocy, które mogłyby nieodpłatnie nauczać dzieci śpiewu, tańca, czy wykonywać prace plastyczne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group