Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Warsztaty dziennikarskie w strzegomskim LO

Piątek, 2 lutego 2018, 9:41
Aktualizacja: 11:43
Autor: red
Strzegom: Warsztaty dziennikarskie w strzegomskim LO
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Tuż przed feriami zimowymi w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbyły się warsztaty dziennikarskie.

Poprowadzili je: absolwent naszego liceum - Łukasz Grad i jego przyjaciel - Krzysztof Konstencki. Pierwszy z nich to doświadczony już dziennikarz, redaktor naczelny Studenckiej Telewizji "SETA", absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Drugi to student tegoż uniwersytetu, zafascynowany działalnością mediów studenckich.

Tematem zajęć było szeroko pojęte dziennikarstwo, promocja uniwersytetu jako uczelni, której zadaniem jest nie tylko kształcić, ale i rozwijać pasje. Wiele uwagi prowadzący warsztaty dziennikarze poświęcili metodom pracy w zespole Telewizji Studenckiej SETA TV, rozwijaniu talentów dziennikarskich i zainteresowań medialnych.

Opolscy dziennikarze zachęcali nas do aktywniejszego udziału, ciężkiej pracy i wysiłku na rzecz szkolnego radia "Głos Liceum". Dzięki nim mogliśmy też "doświadczyć" dziennikarstwa w praktyce. Obejrzeliśmy filmy promujące uczelnię oraz telewizję studencką. Mogliśmy również posłużyć się profesjonalnym sprzętem, takimi jak: kamera, mikrofon.

W drugiej części spotkania wybraliśmy się do naszego szkolnego studia radiowego w celu zaprzyjaźnienia się ze sprzętem radiowym, poznaliśmy możliwości naszych głosów i nauczyliśmy się przeprowadzać profesjonalny wywiad.

W spotkaniu wzięły udział wszystkie klasy dziennikarsko-medialne i prawnicze. Uczniowie skorzystali z rad, jakich udzielili im prowadzący i z pewnością wykorzystają je w przyszłych zmaganiach z dziennikarstwem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group