Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1118
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mokrzeszów: Warsztaty ekologiczne

Czwartek, 16 września 2021, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: red
Mokrzeszów: Warsztaty ekologiczne
Fot. Gmina Świdnica
W pierwszych dniach września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Centrum "Salamandra" w Myśliborzu. Warsztaty zostały sfinansowane w ramach programu "Rozwijanie kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica".

Uczniowie wzięli udział w zajęciach w trakcie których izolowali barwniki roślinne, badali również parametry wody- określali jej barwę, zapach, a także badali zawartość azotanów i fosforanów. Sporą atrakcją było wyławianie bezkręgowców z pobliskiego potoku oraz obserwacja ich pod mikroskopem.

W kolejnym dniu uczestnicy projektu doskonalili umiejętność rozpoznawania i opisywania gatunków zwierząt występujących w Polsce. Udali się także na zajęcia terenowe w trakcie których rozpoznawali gatunki drzew oraz wykonywali pomiary, na podstawie których określali ich wiek.
- Wolny czas spędzaliśmy aktywnie- biorąc udział w turniejach piłki siatkowej, ćwicząc na zewnętrznej siłowni, grając w tenisa stołowego czy zespołowe gry planszowe - mówili z zadowoleniem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group