Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1121
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Warsztaty kulinarne

Sobota, 20 listopada 2021, 11:48
Autor: red
Łażany: Warsztaty kulinarne
Fot. UM Żarów
Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś” zaprosili mieszkańców Łażan i Mikoszowej na wspólne warsztaty kulinarne.

Warsztaty odbywały się w ramach projektu „Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne”, na realizację których stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Lokalnej Grupy Działania „Szlakiem Granitu”. Każdy z uczestników miał możliwość nauczyć się przygotowania pysznych pasztecików z mięsem i kapustą. Dla najmłodszych uczestników spotkania także przygotowano atrakcje. Wspólnie z dorosłymi dzieci dekorowały upieczone ciasteczka, a innym razem smakowały upieczone gofry i naleśniki.

- Nasze warsztaty dedykowane były nie tylko do prawdziwych pasjonatów gotowania. Każdy, kto miał ochotę mógł w nich wziąć udział. Wspólnie podzieliliśmy się z uczestnikami przepisami na paszteciki nadziewane z mięsem i kapustą. Spotkania były okazją do rozmów, wymiany doświadczeń, chwili wytchnienia, oderwania się od codziennych zajęć i obowiązków. Uczestniczki nabytą wiedzę i umiejętności będą mogły wykorzystywać w życiu codziennym oraz przekazywać je innym, tak aby tradycje kulinarne naszego regionu zostały zachowane – mówiła Krystyna Faruń sekretarz Stowarzyszenia Miłośników Łażan „Przyjazna Wieś”.

Pozyskane przez stowarzyszenie środki finansowe w wysokości 10.000,00 złotych zostały przeznaczone na zakup zmywarki, stołu z basenem jednokomorowym, baterii z wyciąganą zlewką oraz szafy przelotowej do kuchni na świetlicy wiejskiej w Łażanach. Ponadto, w ramach otrzymanego grantu, członkowie Stowarzyszenia zorganizowali także warsztaty kulinarne z zakresu gotowania i pieczenia.

Wszystkie potrawy oczywiście można było kosztować. Czy smakowało? Puste talarze świadczyły o tym, że potrawy były naprawdę wyborne. Przepisy gospodyń wiejskich z pewnością będą przez uczestników wykorzystywane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group