Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyłęgów: Warsztaty kulinarne w Przyłęgowie

Piątek, 29 grudnia 2017, 13:28
Autor: red
Przyłęgów: Warsztaty kulinarne w Przyłęgowie
Fot. UM Żarów
Poczuli się jak we Włoszech! Sami rozciągali ciasto, układali pieczarki, salami, szynkę, kukurydzę, pomidory i paprykę. Palce lizać – wołały dzieci, kosztując pizzy własnego wyrobu.

Najmłodsi mieszkańcy Przyłęgowa, wspólnie ze swoimi rodzicami i opiekunami, w sobotę, 16 grudnia, sami przygotowywali pizzę. Była to już kolejna impreza organizowana przez sołtysa i Radę Sołecką, przy współudziale Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, na niedawno zmodernizowanej świetlicy wiejskiej. Akcja "Przyłęgowskie Pizzowanie" wzbudziła bardzo duże zainteresowanie.
- Dzieci od "A do Z" uczestniczyły w procesie przygotowania pizzy. Odmierzały składniki, ugniatały ciasto, obierały i kroiły pieczarki, tarły ser i dodawały przyprawy. Duży podziw wśród dzieci wzbudziła żonglerka ciastem. Same też mogły w tym widowisku uczestniczyć. Podczas wypiekania, dzieci odpowiadały na "zgadywajki" i bawiły się przy muzyce. Przyłęgowska pizza smakowała wyśmienicie, o czym świadczyły wielokrotne dokładki - mówi Agnieszka Proniewicz sołtys Przyłęgowa.

To nie była ostatnia taka kulinarna akcja. Jak zapowiada sołtys wsi Agnieszka Proniewicz niebawem mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w "Przyłęgowskim Naleśnikowaniu".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group