Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1022
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Warsztaty muzyczne

Środa, 2 lutego 2022, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: red
Lubachów: Warsztaty muzyczne
Fot. Gmina Świdnica
W dniach od 31 stycznia do 5 lutego grupa uzdolnionej wokalnie i teatralnie młodzieży z placówek oświatowych gminy Świdnica realizuje dziesiątą już edycję warsztatów profilaktyczno – wokalnych. Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Lubachowie rozbrzmiewa kolejny raz śpiewem i muzyką.

Uczestnicy spotkali się, aby pod kierunkiem instruktorów popracować nad materiałem wokalnym, tanecznym i tekstowym, ponieważ założeniem tegorocznych warsztatów organizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jest sfinalizowanie przygotowania widowiska pt. „Dzielmy się nadzieją". Praca nad widowiskiem rozpoczęła się w sierpniu 2021 roku na IX edycji warsztatów. Wówczas praca nad materiałem koncentrowała się wokół nagrań studyjnych, z których powstała płyta w formie słuchowiska.

Na bazie wcześniej nagranych piosenek warsztatowych autorstwa Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna pojawił się pomysł na połączenie muzyki z teatrem nawiązującym do elementów profilaktyki, a w szczególności problemu zamknięcia się młodych ludzi w świecie technologii, a przez to zaniedbywania wzajemnych relacji rówieśniczych i rodzinnych zarówno przez młodzież, lecz jakże często również przez dorosłych.
- W tym cyfrowym świecie często zapominamy o rzeczywistości, która realnie dotyka każdego człowieka – jego wrażliwości, uczuć, trosk i problemów, z którymi coraz trudniej jest poradzić sobie w osamotnieniu – mówi Tadeusz Szarwaryn.

18 lutego 2022 roku o godzinie 18.00 w sali Teatru Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się premierowy pokaz dokonań „ROZŚPIEWANYCH DZIECIAKÓW GMINY ŚWIDNICA” w formie widowiska, który będzie stanowił ukoronowanie starań młodych artystów.

Od 10 lat organizacja muzycznych warsztatów wokalnych realizowana jest m.in. za pośrednictwem Gminnego Studia Nagrań. W 2012 roku dzięki funduszom unijnym zostały zakupione mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group