Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Warsztaty szkoleniowe „Ratujemy i uczymy ratować” dla klas młodszych

Czwartek, 15 stycznia 2015, 8:02
Aktualizacja: 11:03
Autor: red.
Świdnica: Warsztaty szkoleniowe „Ratujemy i uczymy ratować” dla klas młodszych
Fot. użyczone
Jak co roku w Szkole Podstawowej nr 6 jest realizowany projekt edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować”. Został on zainicjowany przez Program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Badaniem zostali objęci uczniowie z klas I–III.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej p. Anna Worobiec i p. Halina Styrna po odbyciu kursu „Ratujemy i uczymy ratować” przeprowadziły w klasach I-III zajęcia warsztatowe dotyczące pierwszej pomocy. W I semestrze 2014/2015 r. projekt był realizowany w klasach: Ib, Id, Ie, IIc, IId, IIIb. Zajęcia dotyczyły utrwalenia zasad udzielania pierwszej pomocy podczas wypadku, omdlenia.

Program ma charakter profilaktyczny, który ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których zależy od nas czyjeś życie. Dzieci przypomniały sobie i utrwaliły podstawowe numery telefonów służb ratowniczych w Polsce: 997, 998, 999 i 112. Na warsztatach uczniowie nauczyli się podstawowych czynności ratujących życie, takich jak: sprawdzanie przytomności, bezpieczeństwo osoby poszkodowanej, wzywanie pomocy, sprawdzanie oddechu, pozycja boczna poszkodowanego, oddechy ratownicze.

(SP 6)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group