Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 1057
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Warsztaty w zakresie popularyzacji wiedzy o historii Polski

Piątek, 20 października 2017, 13:12
Autor: red
Jaroszów: Warsztaty w zakresie popularyzacji wiedzy o historii Polski
Fot. UM Strzegom
Dlaczego orzeł biały jest w godle Polski? Co wspólnego z godłem ma denar Bolesława Chrobrego? Jak przez wieki zmieniała się grafika naszego godła? Dlaczego po II wojnie światowej orzeł z godła stracił koronę i kiedy ją znowu odzyskał?

Jak poprawnie powinno nazywać się kolory polskiej flagi i jak prawidłowo powinny wyglądać kotyliony? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskali uczniowie z klasy 7 SP oraz 2 i 3 gimnazjum z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaroszowie podczas warsztatów nt. „Symbole narodowe i niepodległość” prowadzonych - 12.10.2017 r. - przez pracownicę Instytutu Pamięci Narodowej z Wrocławia –Monikę Mikuczewską.

Bardzo ciekawa forma zajęć, zarówno wykład jak i zajęcia praktyczne, zainteresowały uczniów, a wskazywała na to ich aktywność podczas warsztatów. Po pierwszej części, nastąpiła część aktywizująca uczniów, do tego by wykorzystali zdobytą wiedzę grając w karty „Znaj Znaki”. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali pamiątkowe koszulki. Na koniec, każdy z uczniów własnoręcznie odbijał symbol „Polski Walczącej” na płóciennych torbach, które były swoistym certyfikatem udziału w tych zajęciach.

Pracy swoich uczniów przyglądała się dyrektor szkoły – Beata Jankiewicz oraz wicedyrektor – Violetta Posłuszna – Koziałkowska, które w podziękowaniu za kolejną wizytę w jaroszowskiej szkole i bardzo ważne w propagowaniu historii Polski warsztaty, wręczyły pani Monice Mikuczewskiej podziękowania i pamiątkę wykonaną przez uczniów na zajęciach Koła Plastycznego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group