Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 788
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Warsztaty wokalne

Piątek, 18 sierpnia 2023, 7:40
Aktualizacja: 10:41
Autor: red
Lubachów: Warsztaty wokalne
Fot. Gmina Świdnica
Dzięki wsparciu wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Waliszak grupa 28 uczestników może po raz dwunasty spotkać się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie by pod kierunkiem instruktorów: Anny Lutz i Dariusza Jarosa oraz przy współpracy Lidii Obidzińskiej i Joanny Jaros pracować nad materiałem na kolejną płytę pt. „Radość najpiękniejszych lat”. Warsztaty Wokalne potrwają do 24 sierpnia.

Jest to nie tylko świetna okazja do wypoczynku dla uczniów gminnych szkół w ramach trwających właśnie wakacji, ale także czas poświęcony rozwijaniu wrażliwości estetycznej poprzez działania ukierunkowane na rozwój talentów wokalnych dzieci i młodzieży oraz pomysł na promocję gminnych talentów – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Tym razem pomysłodawcy warsztatów sięgnęli po piosenki z lat 70-tych z repertuaru takich wokalistów jak Krzysztof Krawczyk, Anna Jantar czy Irena Jarocka. Efektem pracy oprócz płyty ma być koncert, który mieszkańcy gminy będą mogli zobaczyć i usłyszeć na początku października.

Już pierwszego dnia odbyły się pierwsze zajęcia nad tekstem i sferą muzyczno–wokalną, by uczestnicy mogli nagrywać ścieżki wokalne do utworów. W części grupowej warsztatów, wszyscy uczestnicy będą mieć okazję poznać detale pracy z mikrofonem, emisją głosu i zapoznać się z techniką nagrań studyjnych. Ale przed uczestnikami jeszcze czas, kiedy będą ćwiczyć choreografię do poszczególnych piosenek. Plan i cel ambitny, realizacja w trakcie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group