Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 977
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lubachów: Warsztaty wokalne dla uzdolnionej młodzieży

Niedziela, 10 lipca 2016, 8:45
Autor: red
Lubachów: Warsztaty wokalne dla uzdolnionej młodzieży
Fot. Gmina Świdnica
Po raz piąty uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Świdnica, spędzają wakacje w SSM w Lubachowie.

Warsztaty wokalne zyskały już uznanie uczestników poprzednich edycji. To doskonały pomysł na wakacje i rozwijanie talentów – podkreślali zgodnie uczestnicy

Muzyka, a wraz z nią piosenka, bezpośrednio rozwija wrażliwość estetyczną, umożliwia łatwiejsze poznawanie rzeczywistości, oparte na doznawaniu i przeżywaniu piękna. Wzbogaca naszą świadomość, zmysły, wyobraźnię i uczucia, uszlachetnia całą osobowość.

Rozpoczęła się piąta edycja warsztatów wokalnych dla uzdolnionej wokalnie grupy w wieku od 10 do 15 lat z placówek oświatowych gminy Świdnica. Pod kierunkiem instruktorów i opiekunów (Anny Lutz, Lidii Bakalarczyk, Joanny Jaros, Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna) uczestnicy pracowali nad nagraniem kolejnej płyty. Po znanych już mieszkańcom gminy i nie tylko krążkach „Co nam w duszy gra”, „Świąteczny czas”, „Smaki przedwiośnia” i „Roztańczeni – Rozśpiewani”, przyszła kolej na następny autorski materiał Dariusza Jarosa i Tadeusza Szarwaryna. Tym razem napisane przez autorów piosenki nawiązują do klimatów turystyczno – balladowych.

- Bogactwo słów, które przebijają się w każdej piosence mówiące o przyjaźni, uczuciach, ale również o tym, że warto zobaczyć cząstkę piękna otaczającego nas świata podczas wakacyjnych wędrówek. Delikatne aranżacje autorstwa Dariusza Jarosa sprawiają, że kolejna płyta pod tytułem „Ty i ja- razem” przeniesie słuchaczy w świat poezji i tęsknoty za tym, co dobre, wartościowe i piękne. Zapewne i tym razem efekt końcowy będzie zaskakujący, ponieważ pierwsze próby nad materiałem wypadły rewelacyjnie. Cóż, po prostu mamy zdolną młodzież! – przyznaje z dumą wójt gminy Teresa Mazurek.

Letnie Warsztaty Wokalne pod patronatem wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek traktowane jako wypoczynek, a jednocześnie działania ukierunkowane na rozwój talentów wokalnych dzieci i młodzieży, to pomysł na promocję gminnych talentów.

- Dzięki wsparciu i zaangażowaniu wójta gminy oraz dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty możemy kolejny raz spotkać się w Młodzieżowym Schronisku w Lubachowie- w miejscu, gdzie zawsze czujemy się jak w domu i gdzie są doskonałe warunki do twórczego spędzenia czasu – mówią zgodnie opiekunowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group