Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Warto było czekać

Sobota, 23 listopada 2013, 9:43
Aktualizacja: 18:33
Autor: red.
Świebodzice: Warto było czekać
Fot. użyczone
Blisko 600 tys. zł dostała Gmina Świebodzice od Marszałka Województwa Dolnośląskiego. To wnioskowana jeszcze w 2009 roku dotacja na remont elewacji i wieży ratusza miejskiego. Gmina Świebodzice złożyła wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007–2013, ale pieniędzy wówczas nie udało się otrzymać. Wniosek został jednak bardzo wysoko oceniony i trafił na listę rezerwową.

W międzyczasie Świebodzice na własny koszt - blisko 1 mln zł - odnowiły w 2010 roku elewację ratusza miejskiego. Dziś nieoczekiwanie otrzymaliśmy dofinansowanie na tę inwestycję.

Pieniądze to oszczędności poprzetargowe, które marszałek województwa rozdzielił pomiędzy projekty na liście rezerwowej. Otrzymana kwota to blisko 70 % kosztów rewitalizacji głównego zabytku w świebodzickim Rynku.

- Proces aplikowania o te fundusze trwał w sumie aż trzy lata. Powoli, ale jak dziś widać - skutecznie udało się o środki zabiegać - komentował z uśmiechem burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Wprawdzie remont ratusza jest już zakończony, ale prace rewitalizacyjne w Rynku trwają, a jest to inwestycja, która wymaga nakładów finansowych, ponieważ wymieniana jest także infrastruktura znajdująca się pod płytą główną. Otrzymane pieniądze z pewnością znajdą swoje przeznaczenie, a ubiegłoroczny tytuł lidera RPO nas do tego zobowiązuje. Bardzo cieszę się, że starania Gminy Świebodzice przyniosły efekt - podkreślił burmistrz Świebodzic.

W uroczystym podpisaniu dokumentu wzięli także udział: Przewodniczący Rady Miejskiej Świebodzic Łukasz Kwadrans, skarbnik miasta Luiza Gass-Sokólska oraz kierownik Wydziału Fundusz Zewnętrznych Grażyna Sikorska.

(Agnieszka Bielawska-Pękala)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group