Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 928
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Warto pomagać

Poniedziałek, 18 marca 2013, 6:08
Autor: red.
Imbramowice: Warto pomagać
Fot. UM Żarów
Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia UNICEF w Imbramowicach wiedzą, że warto innym pomagać. Tym razem najmłodsi zbierali środki finansowe na rzecz dzieci w Czadzie. Wspólnym zaangażowaniem udało się uzbierać czterysta złotych, które trafią do najbardziej potrzebujących dzieci w Afryce.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata”, w którym uczestniczyła nasza placówka wzbudził wielkie zainteresowanie wśród całej społeczności szkolnej. Dzieciom udało się uszyć chyba najbardziej oryginalne lalki. Jednak nie były to zwykłe szmaciane lalki. Każda z nich posiadała magiczna siłę i moc pomagania. Uczniowie sami wybierali również do zrobionej przez siebie lalki kraj pochodzenia, kolor skóry i strój. Cieszę się, że w gronie siedmiuset szkół i przedszkoli z całej Polski, nasza placówka także wspomagała działania UNICEF na rzecz dzieci w Czadzie. Dzięki temu, najmłodsi mogli nauczyć się, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale również przyjemne – wyjaśnia dyrektor szkoły w Imbramowicach Krystyna Waliszak.

Działania społeczności szkolnej w Imbramowicach wspierali także: radne Rady Miejskiej w Żarowie: Urszula Ganczarek i Maria Tomaszewska, Katarzyna Janik z Urzędu Miejskiego w Żarowie, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie Krystyna Domańska, dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie Elżbieta Wierzyk oraz rodzice i dziadkowie uczniów.

Serdecznie dziękuję za wsparcie, wrażliwość i otwarte serca wszystkich ofiarodawców – dodaje dyrektor Krystyna Waliszak.

Druga edycja projektu „Wszystkie Kolory Świata” rozpoczęła się w październiku 2012 r. Prawie siedemset szkół i przedszkoli z całej Polski postanowiło kolejny raz przeżyć przygodę przygotowując szmaciane lalki, a tym samym wspomóc działania UNICEF na rzecz dzieci w Czadzie. Projekt był realizowany w szkołach do końca lutego br. Edukacyjne zakończenie projektu społeczność szkolna w Imbramowicach przeżywała w poniedziałek, 25 lutego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group