Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

We wtorek rozwiązanie dwóch konkursów urzędu miejskiego

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 20 grudnia 2009, 11:25
Aktualizacja: 11:26
Autor: UM, opr. MaS
Fot. archiwum
22 grudnia poznamy nazwiska tegorocznych laureatów „Debiutu Gospodarczego” dla rozpoczynających działalność gospodarczą oraz konkursu "Napisz o Świdnicy" dla studentów, którzy wybrali miasto jako temat swojej pracy.

Trzy oferty, które wpłynęły na konkurs dla młodych przedsiębiorców spełniły wymagania formalne i zakwalifikowały się do II etapu. Debiutanci chcą otworzyć agencję reklamową, zająć się projektowaniem ubrań i stylizacją, a także stworzyć firmę, która będzie przygotowywać naszywki i hafty np. na koszulki. „Debiut Gospodarczy” to konkurs, który ma promować przedsiębiorczość i wspierać ciekawe pomysły. Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci dofinansowania działalności w wys. 30 tys., 20 tys. i 10 tys. zł.

Projekt pod hasłem „Napisz o Świdnicy” promowany był wśród wyższych uczelni w regionie oraz na Dolnym Śląsku. Zgłoszenia do konkursu na najlepszą pracę dyplomową, licencjacką, inżynierską lub magisterską, związaną z problematyką miasta Świdnica przyjmowano do końca października. Do konkursu można było zgłosić prace dyplomowe przygotowane na polskich wyższych uczelniach, wśród tematów znalazły się m. in. outsourcing usług informatycznych, studium krajobrazowe miasta, tożsamość regionalna mieszkańców, czy turystyka w zmieniającej się rzeczywistości.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz prezentacja laureatów rozpocznie się o godz. 12.30 w sali cysterskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group