Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wędkarze dbają o pobliskie stawy

Czwartek, 14 kwietnia 2016, 10:37
Aktualizacja: 13:30
Autor: opr.red.
Żarów: Wędkarze dbają o pobliskie stawy
Fot. www.um.zarow.pl
Zamiast wędek, worki i rękawice robocze. Tak uzbrojeni wędkarze przystąpili do wspólnego sprzątania terenów wokół stawów w Żarowie, Kalnie i Imbramowicach. Wspólne akcje porządkowe terenów przy zbiornikach wodnych to coroczne przedsięwzięcia, które przeprowadzają żarowscy wędkarze.

Efektem dwóch pierwszych wiosennych zbiórek w sobotę, 2 i 9 kwietnia było kilkadziesiąt zebranych worków śmieci. - Początek sezonu wędkarskiego rozpoczynamy wśród budzącej się do życia przyrody. Jak co roku, przeprowadzone zostały prace porządkowe brzegów stawów w Żarowie, Kalnie oraz Imbramowicach. Przypominam, że śmieci, w większości plastikowe i szklane pojemniki oraz foliowe worki to śmiertelne pułapki dla ryb i ptaków. Podobnie, jak szklane butelki, które są potencjalnym zagrożeniem pożarowym suchych trzcin i traw. Nie sposób wspominać również o tym, jak bardzo pływające śmieci straszą i psują krajobraz - mówi sekretarz żarowskiego koła PZW Marcin Łuczak.

Żarowscy wędkarze powoli zaczynają już szykować się do sezonu. Zanim jednak chwycą za wędki, zawsze corocznie porządkują tereny wokół stawów. Dzięki takim działaniom pobliskie stawy są zadbane i odpowiednio zabezpieczone. - Celem takich akcji jest uświadomienie wędkarzom o konieczności sprzątania swoich stanowisk. W przypadku ujawnienia śmieci na stanowisku łowiącego można zostać ukaranym mandatem karnym - przypomina sekretarz Marcin Łuczak.

Sympatyków sportu wędkarskiego żarowskie koło PZW zaprasza do kibicowania podczas pierwszych wiosennych spławikowych mistrzostw wędkarskich. Zawody zaplanowane zostały na niedzielę, 8 maja o godz. 8.00 nad stawem w Imbramowicach. Wędkarze zmierzą się w trzech kategoriach: kadeci, juniorzy i seniorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group