Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wędkarze podsumowali 2015 rok

Sobota, 23 stycznia 2016, 16:40
Autor: opr.red.
Żarów: Wędkarze podsumowali 2015 rok
Fot. www.um.zarow.pl
Kolejny sezon żarowscy wędkarze mają już za sobą. Miniony rok podsumować mogą jako bardzo udany, nie tylko pod względem organizacji wędkarskich zawodów, ale przede wszystkim społecznego zaangażowania.

Dzięki wędkarzom z Żarowa pobliskie stawy są zadbane oraz odpowiednio zabezpieczone. W minionym roku, przy żarowskim stawie miejskim, od ulicy Wyspiańskiego pojawiły się nowe stanowiska wędkarskie. To efekt ich wspólnej pracy. Ale nie tylko. Wędkarze z koła wędkarskiego w Żarowie chętnie włączali się również we wszystkie prace społeczne, które realizowane były na tym obszarze. Wspomagali swoją pracą budowę slipu - betonowego zjazdu do wodowania sprzętu wodnego. Nie sposób zapomnieć także o współorganizacji festynów i turniejów, które odbywały się na terenie gminy Żarów. Ubiegłoroczną działalność wędkarze podsumowali w niedzielę, 17 stycznia podczas tradycyjnego zebrania sprawozdawczego.

- Miniony rok był bardzo owocny dla wędkarzy z koła PZW Żarów. Dzięki wspólnej pracy naszych wędkarzy udało się zrealizować założone zadania. A co przed nami? Z pewnością kolejny rok wytężonej pracy, ale myślę, że z pomocą wędkarzy i władz miasta wiele dobrego będzie można zrealizować. Podczas spotkania dyskutowaliśmy również na temat zarybiania nad przynależnymi stawami oraz braku porozumienia z Okręgiem Wrocław, co z kolei wymusza na wędkarzach wędkujących nad jeziorem w Mietkowie wykupienie dodatkowego zezwolenia w kwocie 70 złotych. Dziękujemy wędkarzom za udział w spotkaniu - mówi sekretarz Koła PZW w Żarowie Marcin Łuczak.

W trakcie spotkania sprawozdawczego nie zabrakło tradycyjnych odznaczeń dla zaangażowanych działaczy związku wędkarskiego. Za zasługi na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego Jarosław Wachowiak prezes żarowskiego klubu wędkarskiego oraz przedstawiciele PZW Okręgu Wałbrzych Ryszard Błaszczyk i Stanisław Pomykała odznaczyli Leszka Patera złotą odznaką z wieńcami i srebrną Marcina Łuczaka. - Gratuluję odznaczonym wędkarzom i życzę realizacji kolejnych zamierzeń. Wszystkim wędkarzom zaś życzę udanych połowów i mam nadzieję, że rok 2016 uda się zakończyć nie mniejszymi sukcesami - składał życzenia wędkarzom Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Więcej informacji, ciekawostki oraz komunikaty można znaleźć na stronie internetowej żarowskiego związku wędkarskiego www.pzw.org.pl/zarow oraz na facebooku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group