Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Wędkarze podsumowali rok pracy

Piątek, 24 stycznia 2014, 9:34
Aktualizacja: 9:37
Autor: red.
Żarów: Wędkarze podsumowali rok pracy
Fot. UM Żarów
Nie tylko rozwijają swoje hobby. Osiągają również dobre wyniki sportowe, organizują wędkarskie zawody i dbają o porządek wokół żarowskiego stawu miejskiego, chronią naturalne środowisko i zarybiają akweny. Miniony rok był bardzo udany dla wędkarzy z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Żarowie. Swoje osiągnięcia, sportowe sukcesy i porażki podsumowali w niedzielę, 19 stycznia podczas tradycyjnego zebrania sprawozdawczego.

- Działalność żarowskiego związku wędkarskiego to nie tylko organizacja sportowych zawodów. To przede wszystkim moc społecznego zaangażowania, współorganizacja imprez rekreacyjnych i ekologicznych oraz promocja gminy Żarów. Wiele działań Koła Pzw Żarów było możliwych również dzięki wsparciu gminy Żarów. Szczególne miejsce w pracy naszego koła w minionym roku zajmowały także działania na rzecz dzieci i młodzieży. Śmiało możemy powiedzieć, że plan pracy naszego związku założony na 2013 rok został w pełni zrealizowany - tłumaczy Marcin Łuczak z żarowskiego związku wędkarskiego.

Jak będzie się zapowiadał kolejny sezon dla wędkarzy z Żarowa? Planów i pomysłów jest wiele. I równie duża jest szansa na ich realizację. - Podczas spotkania dyskutowaliśmy również na temat wysokiego stanu wody w żarowskim stawie miejskim, urwistego brzegu od ulicy Wyspiańskiego, dokarmiania ptactwa i wprowadzenia wymiaru ochronnego na leszcza. W planach naszego koła jest także zwiększenie kontroli rzeki Strzegomka z powodu poławiania ryb w okresie ochronnym oraz stosowania niedozwolonego sprzętu, nowy plan zagospodarowania zbiornika Mietków i zasady połowu ryb w zbiorniku Maniów. W ramach dobrej współpracy z gminą Żarów - mamy nadzieję - że uda się zakończyć ten sezon równie nie mniejszymi sukcesami - dopowiada Marcin Łuczak z koła PZW Żarów.

Żarowski zarząd wędkarzy, oprócz prezesa tworzy dziesięciu przedstawicieli koła: Jarosław Wachowiak (prezes), Leszek Pater, Grzegorz Osiecki, Aleksander Maruszak, Piotr Mision, Zbigniew Karasiński, Piotr Mazur, Marcin Łuczak, Marek Solarz, Jakub Rychlik i Marek Dąbrowski.

Za dobrą współpracę i działalność na rzecz żarowskiego Związku Wędkarskiego srebrną odznaką został odznaczony Piotr Mision. Podziękowania za działalność na rzecz mieszkańców gminy Żarów wędkarze usłyszeli również od burmistrza Leszka Michalaka.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group