Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 986
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Weekend pod parą

Sobota, 12 listopada 2011, 9:16
Aktualizacja: 18:35
Autor: JB
Jaworzyna Śląska: Weekend pod parą
Fot. JB
Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej przeżywało prawdziwe oblężenie.

Tłumnie przybyły szczególnie rodziny z dziećmi, zwiedzając w ten zimny listopadowy dzień zabytki, które przez lata restaurowało i gromadziło muzeum. Główną atrakcją była przejażdżka lokomotywą parową Tkt48–18 jak również zwiedzanie sal w dawnej parowozowni. Na szczególną uwagę zasługuje kolekcja zabytkowych motocykli marki Harley- Davidson. Modele z lat 1924-1981 odrestaurowane i sprawne technicznie, wchodzą w skład działu poświęconego historii komunikacji. Do zwiedzania udostępniona została również sala poświęcona zabytkowym zabawkom-autom oraz makieta kolejowa w skali H0 a także komputer ODRA z 1974 r. , stacjonarna maszyna parowa, maszyny poligraficzne, radioodbiorniki, maszyny rolnicze, narzędzia rzemieślnicze oraz sprzęt gospodarstwa domowego pochodzące głównie ze Śląska. Wielkie zainteresowanie zwiedzających budziły przede wszystkim wagony i lokomotywy.

4 grudnia organizowane będą MIKOŁAJKI. Z parowozu wysiądzie Mikołaj i będzie rozdawał prezenty dla najmłodszych, na co już teraz serdecznie zapraszamy.

Atrakcje przewidziane są do 13 listopada. Wstęp bilet normalny10 zł,ulgowy: 8 zł, przejażdżka parowozem 5 zł, dzieci do lat 3 wstęp darmowy

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group