Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 680
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Weekend seniora w Muzeum Dawnego Kupiectwa

Poniedziałek, 24 września 2018, 15:23
Aktualizacja: Wtorek, 25 września 2018, 9:25
Autor: red
Świdnica: Weekend seniora w Muzeum Dawnego Kupiectwa
Fot. organizatorzy
Zapraszamy osoby powyżej 60 roku życia w najbliższy weekend, tj. od 29 do 30 września do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Dawnego Kupiectwa, które już po raz kolejny uczestniczy w wydarzeniu pn. „60+ Kultura”, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tegoroczna akcja obejmuje aż 200 muzeów w całej Polsce, na Dolnym Śląsku bierze w niej udział 11 placówek.

Świdnickie muzeum powstało w 1967 roku. Jest to jedyne tego rodzaju muzeum w Polsce, które szeroko zajmuje się tematem handlu w dawnych czasach i posiada wiele eksponatów z nim związanych. Zwiedzić możemy wystawy stałe, czyli dział dawnego kupiectwa, historii Świdnicy oraz dział metrologiczny. W muzeum odbywają się także wystawy czasowe. Tym razem podziwiać można "Salon fotografii", gdzie zaprezentowano fragmenty dorobku twórczego w zakresie fotografii studentów i absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej.

Seniorzy są także zaproszeni do oper, filharmonii, teatrów czy centrów sztuki. Ogólnopolską listę instytucji kultury można odnaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona-glowna/finansowanie-i-mecenat/kultura-dostepna/kultura-dostepna-dla-seniorow.php.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group