Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 1740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Weekend w „Księstwie”

Piątek, 5 października 2012, 0:05
Aktualizacja: 0:06
Autor: red.
Region: Weekend w „Księstwie”
Fot. archiwum
W dziewiętnastej części naszego cyklu przedstawiamy Państwu kolejne propozycje aktywnego spędzania czasu w nadchodzący weekend.

V Rekonstrukcja Historycznych Bitew w Świdnicy

Rekonstrukcje bitew zostaną zorganizowane w Świdnicy w 250. rocznicę zdobycia twierdzy świdnickiej przez wojska pruskie. Zaplanowano je na sobotę, 6 października. Zdobycie Świdnicy przez Prusaków miało miejsce 11 października 1762 r. i było ostatnim akcentem wojny siedmioletniej na Śląsku.
W ramach imprezy odbędą się dwie rekonstrukcje historycznych bitew:

na Fleszy Jawornickiej o godz. 10.00 (ul. Sikorskiego),
na Fleszy Nowomłyńskiej o godz. 16.00 (al. Brzozowa),
z udziałem regimentów historycznych wojsk (XVIII wiek) z Niemiec, Czech i Polski.

W obozie (camping) przy ul. Śląskiej zaplanowano pokazy musztry, prezentację broni oraz pokazy życia obozowego. Serdecznie zapraszamy całe rodziny, a dla najmłodszych przewidziano zabawy i słodycze

Termin: 06.10.2012 (sobota)

Czas: 10:00 – 17:30

Miejsce: Flesza Jawornicka ( ul. Sikorskiego),
Flesza Nowomłyńska ( al. Brzozowa )

Wycieczka szlakiem rowerowym wokół Świebodzic

Kolejną propozycję kierujemy do miłośników dwóch kółek, których tym razem zapraszamy do przejażdżki wokół Świebodzic, którą ułatwi nam niebieski szlak rowerowy o łącznej długości 32,5 kilometra. Jest to trasa zróżnicowana pod względem technicznym. Wytyczona została płaskimi terenami Obniżenia Podsudeckiego i Równiny Świdnickiej oraz obszarem górzystym Pogórza Świebodzickiego i Wałbrzyskiego. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko obszar Świebodzic, ale i tereny sąsiednich gmin: Wałbrzycha, Świdnicy, Strzegomia oraz Starych Bogaczowic. Na północ i zachód od Świebodzic szlak poprowadzony jest głównie drogami polnymi i szutrowymi. Na południu biegnie przez zwarty obszar kompleksów leśnych Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie znajdują się techniczne podjazdy/zjazdy, wymagające większego wysiłku fizycznego. Dla osób mniej zaprawionych w kolarstwie proponujemy w tym miejscu podprowadzić rower. Szczegółowy opis szlaku znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.ks-j.pl oraz na stronie miasta Świebodzice www.swiebodzice.pl

Trasa rowerowa „Wokół Świebodzic”

• Kolor szlaku: niebieski
• Długość: 30,8 km
• Stopień trudności: średni

Ciekawe miejsca na szlaku:

• Stado Ogierów Książ
• Brama Książańska
• Palmiarnia w Lubiechowie
• Ruiny „Pałacu Wdów” w Cierniach
• Pałac w Mokrzeszowie

Wycieczka samochodowa „Trasą krzyży pokutnych – część zachodnia”

Następną propozycję stanowi wycieczka samochodowym szlakiem „Krzyży pokutnych” ze Świdnicy i dalej przez Sulisłwice, Wierzbną, Żarów, Łażany, Kruków, Mielęcin, Strzegom, Goczałków, Rogoźnicę, Żelazów, Żółkiewkę – Strzegom, Grabinę, Dobromierz, Bolków, Pogwizdów, Jastrowiec, Pogwizdów, Bolków, Dobromierz, Siodłkowice, Szymanów, Świebodzice, Ciernie, Milikowice, Komorów i powrót do Świdnicy. Krzyże pokutne to monolityczne, proste i surowe kamienne formy w kształcie krzyża wznoszone przez zabójców w miejscu, w którym dokonali oni morderstwa. Takich właśnie rzeźb w powiecie świdnickim znajduje się bardzo wiele, przez co stanowią wyjątkową atrakcję turystyczną naszego terenu. Ze względu na ich ilość podzieliliśmy naszą trasę na wschodnią i zachodnią. W tym tygodniu zapraszamy Państwa na wycieczkę w zachodnie i północne części powiatu, a za tydzień przedstawimy część południowo – wschodnią.
Szczegółowy przebieg szlaku wraz z mapką znajdą Państwo na naszej stronie internetowej www.ks-j.com.pl

Samochodowa „Trasa krzyży pokutnych”

• Długość szlaku: 116 km
• Stopień trudności: łatwy

Ciekawostki na szlaku:
• Krzyże pokutne w Świdnicy
• Zespół krzyży pokutnych w Wierzbnej
• Kamienna kapliczka w Szymanowie
• Kamienny pręgierz w Strzegomiu
Krzyże pokutne w Jaworze

Obiad w staropolskim stylu

Na deser coś dla ciała, czyli obiad w staropolskim stylu, który możemy zjeść w Restauracji „Karczma Zagłoba” położonej przy ulicy Wrocławskiej w Świdnicy. Odwiedzin w tym lokalu z pewnością nie będą żałowali miłośnicy tradycyjnego polskiego biesiadowania o co z pewnością zatroszczy się duch imć Onufrego Zagłoby.

Restauracja „Karczma Zagłoba”

ul. Wrocławska 46
58-100 Świdnica
tel. 74/851-22-36
www.zagloba.info

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group