Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Weekend w Świebodzicach

Czwartek, 5 maja 2022, 11:50
Autor: red
Świebodzice: Weekend w Świebodzicach
Fot. organizatorzy
Zakończył się długi, słoneczny weekend majowy, a wraz z nim prezentujemy kolejne wydarzenia miejskie zaplanowane na zbliżające się dni, ich organizatorem jest Miasto Świebodzice, OSiR Świebodzice Spółka z o.o., Miejska Biblioteka Publiczna.

7 maja zapraszamy na wiosenną odsłonę Giełdy Staroci Różności. Giełda odbędzie się tradycyjnie w Rynku, obok Ratusza, w godz. 8:00-14:00. Udział w niej jest bezpłatny.

Tego dnia odbędzie się także bardzo ciekawe spotkanie z Arturem Szulimem, podróżnikiem, dziennikarzem, pisarzem i wokalistą zespołu Plateau, autorem książki „Miejsce za miejscem, podróże małe i duże”. Zapraszamy w imieniu organizatora Miejskiej Biblioteki Publicznej, spotkanie odbędzie się w siedzibie biblioteki, przy ul. Świdnickiej 15, o godz. 15:30. Wstęp jest bezpłatny.

W imieniu OSiR Świebodzice Spółka z o.o oraz wszystkich zaangażowanych osób zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, które zaplanowane jest na 8 maja, to Dzień Integracji Polsko-Ukraińskiej, zaplanowany w plenerze, na zielonym terenie przed OSiR Świebodzice, przy ul. Mieszka Starego 6. Jeżeli warunki atmosferyczne na to nie pozwolą, impreza zostanie przeniesiona do hali. Imprezę rozpocznie się punktualnie o godzinie 10:00 Biegiem przyjaźni - start spod hali widowiskowo-sportowej, trasa będzie przebiegać przez park sportowy. Dystans - około 1km. Na mecie, dla każdego kto ukończy bieg będą czekać pamiątkowe medale.
Kolejnym punktem w harmonogramie będą występy artystyczne oraz zabawy i konkurencje sportowe, w których będą mogli wziąć udział wszyscy chętni. W programie m.in. wyścigi rzędów, przeciąganie liny, strzelanie do dmuchanej bramki i wiele, wiele innych. Na najmłodszych będą czekały dmuchańce. Wszyscy uczestnicy konkurencji sportowych otrzymają nagrody. Punktem kulminacyjnym będą poczęstunki ukraińskich specjałów (m.in. pierogi i barszcz). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group