Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 1007
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Weekend z questami

Poniedziałek, 14 września 2020, 9:31
Aktualizacja: 13:33
Autor: red
Gmina Świdnica: Weekend z questami
Fot. Gmina Świdnica
W miniony weekend gmina Świdnica gościła wielu miłośników questów, czyli edukacyjnych gier terenowych, które łączą w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania.

Dolnośląski Weekend z Questami w Burkatowie, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Świdnica był pierwszą taką impreza na Dolnym Śląsku, gdzie sołectwa wspólnie promowały swoje gry terenowe poprzez historie swoich miejscowości. Na rodzinne odkrywanie tajemnic gminy Świdnica zaprasza już 9 sołectw w gminie Świdnica, a kolejne miejscowości mają już swoje plany jak promować swoje sołectwa.

Na uczestników czekało 9 sprawdzonych questów w gminie Świdnica. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Wśród nich: przejażdżki łodzią po przypałacowym stawie w Burkatowie, Kącik Małego Questowicza, w którym odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych pociech z animatorem: warsztaty lawendowe skarby, warsztaty questowe kubeczki, QuestFoto – wspólne zdjęcie miłośników questowania (bicie rekordu Polski) czy wspólne ognisko z pieczonymi kiełbaskami. 9 sołectw, które mają już opracowane swoje questy zadbało też o kulinarne przysmaki, którymi częstowali turystów z Dolnego Śląska. Profesjonalny pokaz ratownictwa drogowego zaprezentowało OSP Burktów, prezentując przy okazji pozyskany dzięki władzom gminy Świdnica hydrauliczny zestaw ratownictwa technicznego. Całość wydarzenia zakończył odlot balonu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group